3. HNL Sjever: Uvjerljive pobjede domaćina, Međimurje i Bjelovar očekivano slavili u gostima

Sportnet • ponedjeljak, 06.05.2013.

Još su samo četiri kola ostala do kraja prvenstva, a borba za naslov prvaka se zahuktava, u igri su ostala još tri kluba, no teško je za očekivati da bi u tom kratkom vremenu Podravina mogla doći do tog mjesta. Klubovi s dna tablice bilježe uvjerljive poraze u gostima, dok se doma bore za svaki bod koji je vrlo važan. U ovom kolu postignuta su 33 pogotka, što je nešto više od dva po klubu, a dok su neke utakmice završavale s više od pet žutih kartona, na nekima ih uopće nije bilo.

U županijskom derbiju Virovitice i Croatije nije bilo pogodaka, momčadi su podijelile bodove u utakmici koja završila rezultatom 0:0. Očito su oba kluba posvetila više pažnje tome da ne prime pogodak, jer izglednih šansi za pogodak nije bilo ni na jednoj strani. U gruboj igri sudac je podijelio čak sedam žutih kartona, od čega čak pet gostima iz Grabrovnice.

Polet je otputovao u Ždralove bez tri vrlo važna kartonirana igrača i dobro se držao sve do zadnjih petnaestak minuta kad je domaćin zabio za pobjedu. Pobjedonosni pogodak za Mladost postigao je Tomislav Pleić u 78. minuti za očuvanje 1. mjesta na tablici.

Čakovec je na domaćem terenu u potpunosti nadigrao Koprivnicu i ostvario prvu pobjedu nakon čak sedam utakmica posta. Domaća momčad povela je u 13. minuti pogotkom Zvonimira Drožđeka, a za povoljniji rezultat nakon prvih 45 minuta pobrinuo se Karlo Balent u posljednjoj minuti prvog dijela. Isti je igrač na početku drugog poluvremena bio strijelac za 3:0, a visoku pobjedu Čakovčana potvrdio je Drožđek u 58. minuti, također svojim drugim pogotkom.

Graničar je u međimurskom dvoboju u Kotoribi dočekao Mladost iz Preloga i ostvario očekivanu pobjedu protiv gostiju koji su u lošoj formi. Već u 7. minuti sudac je dosudio kazneni udarac za domaćina, što je bio razlog burnih reakcija od strane Preložana, no na njihovu sreću Kotoripčani ga nisu realizirali. Do kraja prvog dijela čekalo se na pogodak, mrežu gostiju načeo je Matija Kosec, a početkom nastavka on je bio strijelac i za 2:0. U 45. minuti Mladost je ostala bez Davida Farkaša koji je skupio dva žuta kartona, ali nakon drugog pogotka Koseca uspijevaju smanjiti na 2:1 preko Elvisa Sabola. Zatim u 68. minuti Vilim Kos zabija za 3:1, a sve je bilo riješeno u posljednjim minutama kad su za konačnih 5:1 još pogotke postigli Dražen Hertelendi i Leon Kukec.

Lista strijelaca

25 - Nikola Valjak (Podravina)
20 - Matija Kosec (Graničar)
18 - Karlo Balent (Čakovec), Mario Pavec (Mladost Ž.)
17 - Dominik Božak (Ivančica)
16 - Kristijan Tadić (Virovitica)

Još jedna očekivana i uvjerljiva pobjeda viđena je u Ludbregu gdje je Podravina protiv Podravca pokazala zašto se nalazi uz bok Mladosti (Ž) i Međimurju. Prvi dio završen je s 2:1 za domaćina, oba pogotka za Ludbrežane postigao je Boris Čižmešija, dok je rezultatski zaostatak smanjio Antonio Grgić. U nastavku je sve otišlo u jednom smjeru, već u 46. minuti Marko Bublić strijelac je za 3:1, nakon njega dva pogotka u 54. i 73. minuti postiže Nikola Valjak za nedostižno vodstvo. Posljednji pogodak na utakmici postigao je Saša Hojski u 83. minuti za visokih 6:1.

Kao i prošle subote, nauvjerljivije je opet bilo Nedelišće, i to s identičnim rezultatom. Ovog puta Križevci nisu imali nikakvu šansu za bolji rezultat te su ispraćeni sa sedam pogodaka u mreži. Golijadu je s dva pogotka započeo trener-igrač Davor Piškor i 2:0 bio je rezultat prvog poluvremena. Domaćin je sredinom drugog dijela golovima Nine Vizingera i Saše Mihalica riješio pitanje pobjednika, da bi u završnici dokrajčio Križevčane. Prvo u 78. minuti pogodak za 5:0 postiže Franjo Pintarić, a s dva pogotka u 84. i 87. minuti za 7:0 utakmicu je zaključio Goran Međumurac.

Ivančica nije uspjela u Ivancu prirediti iznenađenje i Međimurje se kući vratilo s punim plijenom. No, gosti nisu lako došli do pobjede, u vodstvo ih je doveo Antonio Dodlek u 67. minuti, dok je za konačnih 0:2 pogodak postigao David Puclin u 78. minuti.

Lakše od Međimurja gostujuću pobjedu izborio je Bjelovar kod Slatine koja više ni na domaćem terenu ne može parirati protivnicima. Tomislav Golubić doveo je goste u vodstvo u 15. minuti, a na 1:1 izjednačio je Matija Bubaš, i bilo je to sve od domaćina. U drugom poluvremenu, već u 52. minuti Ilija Jurić zabija za novo vodstvo Bjelovara, dok u 68. minuti Josip Piragić postiže pogodak za dva gola prednosti. Jurić je s dva pogotka u 75. i 90. minuti dovršio svoj hat-trick za konačnih 1:5.