Zimski sportovi

Borna Rupnik • utorak, 07.05.2013.

Boston Bruinsi poveli su protiv Toronta, New York Rangersi smanjili su protiv Washingtona, a Red Wingsi i branitelji naslova Kingsi stigli su do poravnanja u svojim serijama...

Toronto Maple Leafs (5) - Boston Bruins (4) 2:5 (1-2)

Boston Bruinsi uzdignutih su ruku napustili led u Torontu, u prvoj domaćoj utakmici doigravanja Maple Leafsa u posljednjih devet godina. McQuaid, Peverley, Horton i Paille (s igračem manje), uz po dvije asistencije Lučića i Krejčija, omogućili su do drugog odmora Bruinsima vodstvo 4:1. Jedini pogodak za Maple Leafse postigao je Gardiner.

Također s igračem više, nakon samo 47 sekundi igre u trećoj trećini na 4:2 smanjio je Kessel i vratio tračak nade Kanađanima, no posao je završio Krejči minutu i pol prije kraja, pogotkom u praznu mrežu, uz još jednu asistenciju Lučića.

New York Rangers (6) - Washington Capitals (3) 4:3 (1-2)

Do prve su pobjede u seriji protiv Capitalsa, nakon dva poraza, stigli New York Rangersi, premda su gosti iz Washingtona poveli, već u petoj minuti preko Backströma. No, Boyle i Brassard donijeli su preokret, samo da bi Green pri kraju druge trećine poravnao na 2:2.

Početkom posljednje dionice Asham donosi novu prednost Rangersima, za novo izjednačenje pogađa Beagle, a odlučujući se trenutak zbio u 54. minuti, kada je Stepan precizan za slavlje u New Yorku.

Detroit Red Wings (7) - Anaheim Ducks (2) 3:2 OT (2-2)

Jedina utakmica večeri koja nije odlučena u 60 minuta igrana je u Detroitu, a Beleskey i Steckel dva su puta doveli Duckse na prag treće pobjede u seriji.

Međutim, dva su puta odgovorili Red Wingsi: jednom preko Smitha i jednom preko Dacjuka, za 2:2 u 54. minuti. Tako se otišlo u produžetak, u kojemu Brunner nakon 15 minuta igre vraća egal u seriju. Obje momčadi imaju po dvije pobjede.

Los Angeles Kings (5) - St. Louis Blues (4) 4:3 (2-2)

Prvaci Kingsi uspjeli su doći do izjednačenja u svojoj seriji sa St. Louisom, iako su u četvrtoj utakmici gubili 2:0 nakon samo četiri i pol minute igre. Strijelci su bili Backes i Oshie, ali već do 15. minute Carter i Penner ispisuju 2:2 na semaforu.

U drugoj trećini svoj drugi pogodak postiže Oshie, a brzopoteznom preokretu u trećoj trećini Kopitar i Williams u 48. i 49. minuti osiguravaju pobjedu Kingsima.