3. HNL Istok: Bez promjene na vrhu tablice, Slavonija uspješna protiv Otoka, BSK protiv Belišća

Josip Piršljin • utorak, 07.05.2013.

25. kolo u 3. Hrvatskoj nogometnoj ligi skupina Istok nije donijelo promjene na čelu poretka. Slavonija i dalje ima pet bodova više od BSK, oba su kluba pobijedila. Požežani na domaćem terenu protiv Otoka, dok je momčad iz Bijelog Brda bila uspješna na gostovanju u Belišću.

Lider prvenstva Slavonija slavio je i u 25. kolu na trećeligaškom Istoku. Požežani su na domaćem terenu ugostili Otok i svladali ga s 2:0. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, no u nastavku su proradili domaći nogometaši. U 62. minuti vodstvo Slavoniji donio je Matias Šulc, a pobjedu je potvrdio u sudačkoj nadoknadi Bruno Boban.

Vrlo efikasnu utakmicu odigrali su Belišće i BSK. Momčad iz Bijelog Brda na koncu je slavila s 3:2 i tako ostala na pet bodova manje od vodeće Slavonije. U prvom dijelu palo je čak četiri pogotka, BSK je vodio dva puta preko Mate Grgića, a domaći su se vraćali golovima Bojana Kukića i Zorana Ratkovića. Ipak, pred kraj susreta sva tri boda gostima donio je Ivica Vuka.

Slavija je pobijedila Graničar na njegovom terenu i preskočila ga na trećem mjestu prvenstvene ljestvice. U Županji na Spomen stadionu prvog igranja nogometa u Hrvatskoj nije bilo golova u prvih 45 minuta, a ekipa iz Pleternice u nastavku je zabila dva pogotka. Najprije je precizan bio Davor Žafaranić, a kasnije je zabio Mario Ravlić.

Vrijednu pobjedu u borbi za bijeg s dna tablice upisala je Mladost iz Antina. Pred svojom je publikom svladala NAŠK 3:1, premda su gosti iz Našica poveli preko Marija Kubačeka. U 15. minuti izjednačio je Semir Aganspahić, a iz jedanaesterca preokrenuo je Marijan Nikolić. Pobjedu Mladosti potvrdio je u 74. minuti Antun Andričević.

Najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu ostvarila je Marsonia koja je pred otprilike 450 gledatelja na Stadionu uz Savu s 5:0 tukla Olimpiju. Brođani su time skočili na deveto mjesto i poboljšali šanse u ostanak u ligi. Istaknuo se napadač domaćih Miroslav Konopek koji je postigao hat-trick, a pridružili su mu se još Matej Marušić i Hrvoje Mišić.

Oriolik je nastavio s lošom formom ovog proljeća. Sastav iz Oriovca izgubio je na gostovanju u Ivankovu, a Bedemu je pomogao protivnički igrač Đuro Ereiz koji je već u 24. minuti dobio crveni karton nakon sukoba s gledateljima. Pred kraj prvog dijela Bedem je poveo preko Danijela Petrića, a početkom nastavka za konačnih 2:0 strijelac je bio Ivan Žgela.

U derbiju začelja Lipik je na svom igralištu bio bolji od đakovačke Croatije. Poveo je u 20. minuti kada je gostujućeg vratara prevario Danko Cerovečki, no početkom drugog poluvremena Đakovčani su izjednačili pogotkom Tomasa Grgačevića. Ipak, u 77. minuti za domaći sastav zabio je Dejan Turkalj i ostavio sve bodove u Lipiku.

Cernička Mladost nije bila tako uspješna kao imenjak iz Antina. Višnjevac je na vlastitom travnjaku upisao pobjedu 2:1 i skočio na peto mjesto. Povela je Mladost golom Alena Akmačića, no domaći su preokrenuli preko Marijana Vuke i Hanija El Ayedija. Pred kraj susreta u redovima gostiju drugi žuti karton zaradio je Krunoslav Dubravac.