MAXtv Prva liga, 31. kolo, 10.05.2013, 20:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 4.000
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Dražen Fejer (Bjelovar), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)
1:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Hadžić odlučio derbi pun taktičkog nadmudrivanja, Rijeka bez bodova za Europu

Ivan Pavić • petak, 10.05.2013.

Susjedski derbi Istre 1961 i Rijeke bio je mnogo važniji za momčad gostiju, kako bi skupila što više bodova u borbi za europska mjesta, dok su Puljani imali motivaciju u prestižu koji bi im donijela pobjeda. U tome su i uspjeli, u jednoj utakmici koju će se pamtiti po manjku pravih prilika i po lijepom pogotku Luke Hadžića...

Krenulo se zatvoreno u susret, pogotovo momčad Istre kod koje su svih 11 igrača bili iza lopte, a Rijeka je bezuspješno pokušavala probiti Istrin "autobus". U 11. minuti dočekali su pogrešku Jure Obšivača nakon ubačaja Matije Škarabota. Lopta se od Obšivača odbila do Antoninija Čuline koji ipak ne uspijeva dobro zahvatiti loptu.

Prvih 30. minuta utakmice pripalo je Rijeci, ali momčad s Kantride nije uspjela to iskoristiti kako bi došla u vodstvo. Istra se malo otvorila i bila opasnija do poluvremena. U 27. minuti Slavko Blagojević iz slobodnog udarca s 30 metara upućuje dobar udarac prema vratima Rijeke, Ivan Mance se protegnuo, ali lopta je otišla pored okvira vrata.

U 30. minuti trio Istre Ottochian-Hadžić-Roce kreirali su dobru akciju u kojoj je Hadžić nabacio na peterac gostiju, ali Roce ipak ne uspijeva doći do lopte pored Luke Marića.

Pet minuta kasnije opet udarac iz daljine za Istru. Pucao je Ottochian, ali vratar Mance bio je koncentriran te sigurno intervenirao. U 44. minuti došla je Istra i do najbolje prilike u prvom dijelu. Milić je s desnog boka ušao u sredinu, proslijedio do Woona koji upućuje neugodan centaršut u šesnaesterac gdje pronalazi Hadžića, ali udarac odlazi malo iznad prečke.

Prvih 20 minuta drugog dijela bilo je preslika prvih 20 minuta prvog dijela. Rijeka je imala posjed lopte, ali nije uspijevala doći do ozbiljnije prilike, a Istra je čekala priliku iz kontri i polukontri. U 63. minuti Milić je dodao do Rocea koji s lijeve strane pokušava snažnim udarcem pronaći put do mreže ali bio je neprecizan.

Rijeka je imala dobru priliku u 74. minuti kada je Jugović povukao prema vratima Istre i pucao s 20 metara prema Ježini iako je možda i mogao dodati do suigrača u boljoj situaciji.

I kada se već činilo da će utakmica proteći bez golova, Istra je postigla pobjednički pogodak.

U 86. minuti ubačaja Ivora Horvata s desne strane Neretljak glavom odbija, ali lopta dolazi do Hadžića na 12 metara. Veznjak Istre sjajnim pogotkom, poluvolejem od prečku poentira za konačnih 1:0 i tri boda Istre.

Rijeka je gubitkom tri boda ostala na 4. mjestu, ali Hajduk je može prestići pobjedom nad Lokomotivom, dok je Istra sigurna na sredini tablice MAXtv Prve lige.

• Obrisan korisnik11.05.2013. u 12:46
    Toliko o tome da će za Rijeku utakmica biti laganica.
  • Obrisan korisnik11.05.2013. u 12:32
    nemoš belivit.......svaka čast istri,a rijeka me sve više razočarava
  • zaki11.05.2013. u 12:13
    reka ce ponovno u inter- toto kup :)
    zaki
  • Obrisan korisnik11.05.2013. u 10:02
    Di su sada oni navijači Rijeke na ovom postu??
  • Obrisan korisnik10.05.2013. u 22:59
    pamić je odličan trener koji se više puta dokazao. no, volio bi ga vidjeti u jačem klubu u kojem bi morao igrati otvoreno na pobjede, ipak je to drugačiji pristup od toga kad se čupaš za ostanak ili si lagodan u sredini ljestvice. ali mislim da bi se i tad snašao, a pametan klub bi takvom treneru... [više na forumu]