Manchester City
Manchester City 0:1(0:0) Wigan
Wigan

Josip Tolić • subota, 11.05.2013.

Nogometaši Wigana pobjednici su FA kupa za sezonu 2012/2013. U finalnom dvoboju svladali su favorizirani Manchester City s minimalnih 1:0 zahvaljujući pogotku Bena Watsona u 91. minuti susreta kada se činilo da će susret u 90 minuta završiti bez pobjednika. Wigan je dosad osvojio dva niželigaška kupa, ali nikada nije osvojio jedno od najvećih engleskih natjecanja...

Čudo se dogodilo - nogometaši Wigan Athletica prvi su put osvojili FA kup svladavši još uvijek aktualnog prvaka Engleske, Manchester City, 1:0 u finalu na legendarnom Wembleyju.

Junak 18-plasiranog sastava Premiershipa kojemu opasno visi ostanak u elitnom razredu bio je Ben Watson. U prvoj minuti sudačke nadoknade džoker s klupe iskoristio je odlično ubacivanje iz kuta Maloneyja i glavom prebacio Joea Harta za konačnih 1:0.

Velik je udarac momčad Građana doživjela nekoliko minuta prije toga, kada je drugi žuti karton zbog zaustavljanja izgledne situacije za pogodak dobio Zabaleta.

FA kup

finale

Manchester City0:1Wigan

• Obrisan korisnik13.05.2013. u 00:16
    viruj mi nebi ni taj ima nikakve rezultate
    city se sramoti na sve strane al kakav trener takav ti je i klub...
  • nido11.05.2013. u 22:41
    ...ovaj Šity je stvarno smijesan...
    nido
  • redscro11.05.2013. u 22:24
    Al se autor članka pretrgnuo. Mogao si bar pogledati utakmicu i napisati nešto više od ovog što se vidi iz rezultata i priloženog videa