3. HNL: Kiks Segeste kod Maksimira, žestoka borba za ostanak se nastavlja

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.05.2013.

Odrađeno je i 27. kolo 3. HNL središte, a odluka o prvaku je prolongirana. Segesta je poražena na gostovanju kod Maksimira dok je Dugo Selo slavilo kod Trešnjevke te je tako ostalo teoretski u igri za prvo mjesto...

Nogometaši Bistre ponovno su ispred Vrapča i to nakon pobjede u međusobnom dvoboju s 3:1. U susretu momčadi lišenih nekih velikih briga domaćin je prema pobjedi krenuo već u desetoj minuti kada je Kristijan Hanžek zabio za 1:0. Međutim već u sljedećoj minuti Dino Deak vraća stvari na početak da bi ipak do odlaska na odmor Bistra ponovno povela i to zahvaljujući Zvonimiru Žigeru. U drugom dijelu gosti su pokušavali doći do poravnanja, nisu u tome uspjeli, a u 86. minuti Valentino Novosel pogađa za 3:1 i pobjedu Bistrana.

U završnici sezone probudila se momčad Gaja koja je stigla do treće uzastopne pobjede i pete prvenstvene ukupno. Na svom travnjaku svladala je Udarnik 2:1, međutim momčadi iz Mača bodovi malo znače. Udarnik je imao vodstvo od 42. minute kada je Marko Marković zabio za 1:0, no u drugom dijelu Gaj preko Drage Zeljkovića i Nenada Jakopeca radi preokret i odnosi sva tri boda.

Lekenik i Dubrava nalaze se u očajničkoj borbi za ostanak u društvu trećeligaša i pokušavaju uhvatiti posljednji vlak. Domaćin je ipak podbacio u dvoboju sa Zagrepčanima i izgubio je glatko 3:0. Već do poluvremena Dubrava je imala visokih 2:0 zahvaljujući golovima Božidara Karamatića i Marka Ćibarića. U drugom dijelu domaćin nije uspio do preokreta, čak štoviše, niti do smanjenja rezultata, a točku na i stavio je Ćibarić svojim drugim golom za konačnih 3:0.

Lider Segesta razočarala je na gostovanju kod Maksimira i upisala je poraz 3:1. Oslabljena i bez nekolicine igrača, nije uspjela upisati očekivana tri boda protiv mladog sastava domaćina koji je već nakon manje od pola sata igre vodio s visokih 3:0 pogocima Kovačeva, Obšivača i Božića. Do odlaska na odmor Segesta je pogotkom Zebe smanjila na 3:1 i do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

Strmec je upisao i sedmi uzastopni poraz i učvrstio posljednje mjesto na ljestvici. U Bedenici je slavilo Trnje s 4:2 uz riješeno pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu. Gosti su na odmoru imali 3:0 pogocima Matije Cmrečnjaka (dva) i Ivana Horvata da bi u prvih 15 minuta drugog dijela Nikola Kovačević s dva gola zabrinuo goste i smanjio na 3:2. Ipak, Trnje je uspjelo privesti posao kraju pogotkom Krešimira Brkića za konačnih 4:2.

Stupnik je visokim slavljem protiv Vrbovca 4:0 osigurao ostanak u ligi dok će Vrbovčani još malo biti u neizvjesnosti. Domaćin predvođen svojim udarnim dvojcem Željkom Štulecom i Ivanom Zelenikom dominirali su susretom i na kraju uz po dva pogotka svakog od njih stigli do visoke pobjede.

Tekstilac je i dalje u neizvjesnoj situaciji dok je Dugo Selo na gostovanju kod Ravničana ostalo u teoretskoj igri za prvo mjesto. Slavili su gosti 2:0 pogocima Antonija Lukića i Matije Micića, a ta pobjeda mogla je u konačnici biti i uvjerljivija.

U Trećoj HNL sljedeće sezone igrat će i Samobor koji je slavio na gostovanju kod nejake Trešnjevke 1:0. Pobjedu gostima osigurao je Filip Brdarić u samoj završnici prvog poluvremena.