Zimski sportovi

Ivan Dominik • petak, 17.05.2013.

U noći s četvrtka na petak u NHL doigravanju odigrane su dvije utakmice konferencijskih polufinala. Na Istoku su svoju seriju započeli Boston i NY Rangersi u utakmici u kojoj je slavio domaćin u TD Gardenu, specijaliziravši se za produžetke, dok je na Zapadu aktualni prvak, Los Angeles, poveo 2-0 u seriji protiv Sharksa prije nego što se serija preseli u San Jose...

Boston Bruins (4) - New York Rangers (6) 3:2 OT (1-0)

U bostonskom TD Gardenu u noći je na petak počela serija polufinala Istoka između Bruinsa i NY Rangersa. Domaći Bruinsi očito su se nakon Toronta specijalizirali za produžetke, jer su drugu utakmicu zaredom slavili izvan "regularnog" vremena. Rangersi su pali uz 3:2 iako su bili vrlo dobar suparnik; u prvoj trećini golova nije bilo, a tek je u drugih 20 minuta počela golijada.

U vodstvo je prvi došao Boston slapshotom Zdena Chare u 33. minuti, međutim, drugi je period ipak zaključen egalom jer je dvije sekunde prije njegova kraja Ryan McDonagh svojim prvijencem u ovom doigravanju postavio 1:1. Sličan je scenarij viđen i u trećem periodu, samo je u njemu do vodstva od 2:1 došao New York. Derek Stepan je pogodio nakon 14 sekundi igre u posljednjoj dionici, ali je u 43. minuti već poravnao Torey Krug, također prvim golom doigravanja.

Nakon toga više golova nije bilo unutar 60 minuta, a sve je riješeno tek u produžetku. Poslije 2:2 u "regularnom" vremenu, bolje se snašao Boston koji je u 16. minuti dodanog vremena uspio zabiti i golom Brada Marchanda povesti 1-0 u seriji. Bila je to zaslužena pobjeda ekipa Claudea Juliena, jer su Bruinsi uputili čak 48 udaraca na gol gostiju, koji su pucali isto vrlo dobrih 35 puta. No, na kraju je trijumf Bostona bio i više nego zaslužen.

Los Angeles Kings (5) - San Jose Sharks (6) 4:3 (2-0)

Na Zapadu, u seriji između LA Kingsa i San Josea, dogodila se i druga uzastopna pobjeda domaćina te će se vodstvom LA-a od 2-0 u seriji ista preseliti u Silicijsku dolinu. Aktualni prvaci su se nakon prve pobjede u drugoj utakmici uspjeli čak i malo izvući te su sretno pobijedili, premda su Sharksi imali čak i vodstvo sve do ulaska u posljednje dvije minute dvoboja.

No, po redoslijedu je prvi poveo sastav Darryla Suttera golom Jeffa Cartera u prvoj trećini i to je bilo sve do početka druge dionice utakmice, kada je vodstvo Kingsa udvostručio Drew Doughty s igračem više. Međutim, Sharksi su tada tek krenuli i vrlo brzo izjednačili; prvo je Patrick Marleau nakon pola sata igre smanjio na 2:1 domaćina, a nedugo zatim je za ulazak u posljednjih 20 minuta uz rezultat od 2:2 poentirao Brad Stuart, prvim pogotkom doigravanja ove sezone.

Činilo se da će i treća trećina pripasti gostima kada je bek hrvatskih korijena, Marc-Edouard Vlasic u 49. minuti ispisao 3:2 za Sharkse na semaforu, međutim, "Kraljevi" su sve okrenuli dvama power-play golovima u samoj završnici susreta. Nepune dvije minute prije kraja, kapetan Dustin Brown izjednačio je na 3:3, a samo 22 sekunde kasnije Trevor Lewis donosi pobjedu svojim Kingsima. Time je serija i preseljena u San Jose gdje će se treća utakmica igrati u noći sa subote na nedjelju po hrvatskom vremenu.

• Obrisan korisnik17.05.2013. u 15:13
    L.A. ne igra atraktivno poput penguinsa ili chicaga ali taj njih način daje vrhunske rezultate :D
  • ALGHAZANTH17.05.2013. u 11:20
    Los Angeles se polako diže, već 6. uzastopna pobjeda, mogli bi opet daleko dogurati.