Fenerbahče i Efes kiksali na početku doigravanja, Karsiyaki i Kolejlileru neočekivana prednost

Branimir Korać • subota, 18.05.2013.

Početak doigravanja turskog prvenstva bio je iznimno neuspješan za favorizirane Fenerbahče i Anadolu Efes. Obje momčadi su upisale neočekivane domaće poraze i tako se uvalile u probleme...

Anadolu Efes je očekivao startnu pobjedu u četvrtfinalnoj seriji protiv Kolejlilera, međutim doživio je hladan tuš. Gosti su slavili sa 79:76 zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu.

Nezaustavljivi su bili Kirk Penney s 27 poena (10/14) i osam skokova te Jovo Stanojević s 25 poena (9/14) i osam skokova dok je u sastavu Efesa Kerem Gonlum bio najraspoloženiji sa 16 poena (6/9) i devet skokova. Stanko Barać je i dalje van sastava zbog ozljede.

Ništa bolje nije se proveo niti Fenerbahče koji je ugostio Karsiyaku i izgubio 74:68. Na poluvremenu je Fenerbahče vodio 41:29, činilo se da će mirno odraditi prvi dvoboj, ali onda je uslijedio veliki pad i poraz.

Ümit Sonkol je vukao goste sa 16 poena (6/8) i osam skokova, a u sastavu Fenerbahčea Kaya Peker je upisao 13 poena (6/7) i šest skokova dok je Bojan Bogdanović za 30 minuta dodao deset poena (3/3 za dva, 1/4 za tri), dva skoka i dvije asistencije.

Markotin Bešiktaš tijesno je poražen na gostovanju kod Banvita 68:65 uz odličan nastup hrvatskog reprezentativca. Markota je za 26 minuta ubacio 18 poena (3/4 za dva, 4/9 za tri) i uhvatio devet skokova.

Najlakši posao imao je Galatasaray koji je samo potvrdio da je prejak za Tofas. Prvi nakon regularnog dijela sezone slavili su 92:64 uz 21 poen (6/13) Carlosa Arroya. Na drugoj strani nastupio je hrvatski internacionalac Tomislav Ružić koji je za 14 minuta ostao bez poena (0/3 za dva, 0/1 za tri).

Tursko doigravanje, četvrtfinale:
Banvit - Bešiktaš 68:65 (1-0)
Anadolu Efes - TED Ankara Kolejliler 76:79 (0-1)
Galatasaray Medical Park - Tofas 92:64 (1-0)
Fenerbahče Ülker - Pinar Karsiyaka 68:74 (0-1)

• Obrisan korisnik19.05.2013. u 09:57
    Efes i Fener jedva da se može nazvati momčadima. To su skupovi masno plačenih pojedinaca. Ništa to mene ne čudi premda neznam protivnike.