MAXtv Prva liga, 32. kolo, 19.05.2013, 19:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4.000
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović, Conjar, Barišić (svi Osijek)

Ivan Pavić • nedjelja, 19.05.2013.

Ono što je bilo najavljeno, to je i ostvareno. Otvorenu i lijepu utakmicu odigrali su Rijeka i Zadar u 32. kolu MAXtv Prve lige. Iako je Rijeka zadnjih 15 minuta utakmice dominirala, Zadrani su stigli do pobjede, iako je rezultat mogao otići i u drugom smjeru...

Stipe Perica
68'
4
Ante Sarić
75'
27
Domagoj Muić
87'
Ferdo Milin

U 10. minuti Zadar je imao solidnu priliku nakon što je Ivančić došao do lopte ispred Mancea, no otišao je previše u kut, a povratna lopta koju je Banović uputio na vrata domaćih, riječka je obrana uspjela na vrijeme raščistiti.

Dvije minute kasnije Riječani su došli u vodstvo. Škarabot je ubacio jednu visoku loptu u šesnaesterac gostiju, a zadarska obrana krivo procjenjuje let lopte, dok je Mujanoviću ostalo samo se nakloniti za vodstvo 1:0.

U 23. minuti mogao je Mujanović udvostručiti vodstvo nakon pogreške Vasilja, ali udarac iz šesnaesterca zaustavlja gostujući vratar Gluić. Nakon toga otvorio se Zadar u potpunosti, pucali su dobro iz daljine. Prvo je Jerbić iz daljine iskušao koncentraciju Mancea, a vratar Rijeke nesigurno je odbio loptu na pet metara, ali gosti to nisu uspjeli kazniti.

U 30. minuti ponovno su iz daljine pucali Zadrani, ovaj put Mršić, Mance je opet nesiguran te ponavlja reakciju kao i kod udarca Jerbića, a u petercu se najbolje snalazi Ivančić, koji šalje loptu u mrežu Rijeke za poravnanje vodstva.

38. bilo je zanimljivo u 16 metara Zadra. Mujanović je ubacio s desne strane, do lopte je prvi stigao Jogan i glavom pogodio desnu vratnicu. Lopta se opet odbila do Riječana, preciznije do Kreilacha koji sa sedam metara puca po vratima, ali Gluić uspijeva izbaciti loptu u korner. Rijeka je tražila pogodak, smatrajući da je lopta prešla gol-liniju, ali čini se da nisu bili u pravu.

Rijeka je početkom drugog poluvremena opet povela, prvijencom Jogana u dresu bijelih. Igrala se 53. minuta, a Mujanović je s desne strane nisko poslao loptu između Prahića i Gluića, a na loptu je uklizao Slovenac i poslao je u mrežu.

Zadar je opet smogao snage i ponovno se vratio u 57. minuti. Mršić je prošao između Neretljaka i Škarabota, te poslao povratnu loptu na jedanaesterac Rijeke gdje se nalazio Ivančić, koji pametno propušta loptu do strijelca Banovića.

Nakon malog zatišja u igri, Zadrani su u 73. minuti imali dobru priliku za upisati i treći pogodak nakon prodora Ljubovića i dobrog udarca, ali Mance je lijepo obranio. Već u 75. minuti, nakon što je Kek potpuno otvorio utakmicu, ubacivši Mutomba i Alispahića umjesto Kreilacha i Marića, zadarski napadač Perica našao se sam pred Manceom, ali nije uspio nadmudriti vratara Rijeke.

Nakon toga krenula je opsada zadarskih vratiju, Zadar se povukao i tražio priliku iz kontranapada. Uspjeli su odoljeti svim iskušenjima Riječana, pa je i jednu od najboljih prilika domaćih nakon udarca Škarabota obranio Gluić. Nakon te obrane, obrana Zadra odbila je loptu do Begonje, koji pronalazi samoga Pericu, a mladi zadarski napadač se iskupio za prijašnji promašaj i postigao pogodak u 92. minuti, za konačnih 2:3.

• Obrisan korisnik20.05.2013. u 17:05
    Mi imamo komplekse?! :))) A jesi me nasmijao!!! Mi smo svake sezone na istome, ponekada napravimo iskorak, ponekada ne, ali sigurno nemamo komplekse kakve ima Hajduk da iz kola u kolo vršimo pritisak na suce, jer se u Hajduku preočito kronično boluje od kompleksa "sudačkih zavjera". Uopće... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.05.2013. u 14:43
    rijeka kao mali klub uvijek ima komplekse ... vidjet cemo kad volpi shvati da ste luzerski klub pa povuce svoje milijoncice pa cete se vratiti u realnost ...
  • Obrisan korisnik20.05.2013. u 14:08
    kažeš odbojka i vaterpolo? sva sreća pa niste postali mušterije i Zametu i Kvarneru a da ne spominjem da ni u tom nogometu kojeg tako hvališ nemate pobjedu nad nama ove sezone..živio;)
  • Obrisan korisnik20.05.2013. u 12:59
    Da, istina, nekada bilo, sada to možete samo spominjati, a od prošlosti se ne živi. ;)
  • Obrisan korisnik20.05.2013. u 03:30
    Penetratoru,možemo mi vratit grb i ne opirati se,(bilo bi i bolje,jer nas ni u Jugi nisu ovako sustavno uništavali),ali vi NIKADA (ne reci nikada),ali NIKADA nećete biti klub a kamoli biti bolji od Hajduka,koji ima prvenstva Jugoslavije i Hrvatske,polufinale kupa prvaka,polufinale kupa kupova i... [više na forumu]