Zimski sportovi

Ivan Dominik • nedjelja, 19.05.2013.

Boston Bruinsi su fenomenalnom partijom i u drugoj utakmici polufinalne serije doigravanja NHL-a u Istočnoj konferenciji došli do pobjede nad NY Rangersima te su poveli 2-0 u seriji, koja se sada seli u Madison Square Garden. Za pobjedu Bruinsa od 5:2 zabijalo je pet različitih igrača Claudea Juliena, dok je uz Callahana, strijelac za Rangerse bio i Rick Nash, kojem je to bio prvijenac u doigravanju...

Druga utakmica polufinala Istoka u seriji Bostona i NY Rangersa krenula je žustro i vrlo otvoreno s obje strane. Obje momčadi su u početku igrale dosta ofenzivno, a činilo se da se Rangersi bolje snalaze budući da su Bruinsi dosta griješili na svojoj plavoj i primali podosta udaraca prema Tuukki Rasku.

Međutim, ubrzo se situacija promijenila kada je Boston odigrao jednu odličnu akciju; igrala se šesta minuta ogleda, a Nathan Horton i David Krejči doveli su pak do beka novaka, Tima Kruga, koji je s poludistance zabio odličnim odmjerenim i preciznim udarcem kroz noge Henrika Lundqvista. Bio je to Krugu drugi pogodak serije i to u drugoj utakmici zaredom, nakon što je u prvom srazu s Njujorčanima zabio svoj prvi zgoditak NHL karijere uopće.

Nakon pogotka Bruinsi su proigrali i počeli često prijetiti, no Lundqvist je na sreću po momčad Johna Tortorelle bio nesavladiv. Nekoliko odličnih šansi promašili su domaćini, a najbolju je u "jedan na jedan" situaciji propustio realizirati Ryler Seguin.

Sve to dovelo je do izjednačenja Rangersa, koji su se nakon pogreške braniča Bruinsa na plavoj liniji protivnika, dok su pokušavali unijeti pločicu u trećinu Rangersa, vratili u susret golom svog kapetana. Sjajni Ryan Callahan oduzeo je pak domaćim igračima, preklizao Zdena Charu, izvrsnim driblingom izbacio Raska iz ravnoteže te mirno i lakoćom poentirao za 1:1 svoje ekipe u TD Gardenu.

Bio je to drugi Callahanov pogodak doigravanja u ovoj sezoni, a nakon te devete minute dvoboja u kojoj se dogodio, više pogodaka nije bilo, iako su se prilike nizale na obje strane. Stoga je prva trećina završena u egalu, ali je zato vrlo rano u drugom periodu postalo "vatreno".

Slika 1 od 1.

Već nakon samo dvije i pol minute igre u nastavku, Boston je vratio prednost pogotkom Gregoryja Campbella, koji je poslije šuta Tima Kruga, kojemu je dodao neuništivi Adam McQuaid, najbolje reagirao na odbijanac i backhandom podigao pak u rašlje domaćina za 2:1 i svoj prvi pogodak u ovogodišnjem doigravanju. Međutim, sreća ekipe Claudea Juliena trajala je kratko - samo do 24. minute kada je dodavanja Matsa Zuccarella i Dana Girardija prihvatio sjajni Rick Nash, prošao dvojicu igrača Bostona, sjurio se pored trećeg i poentirao za novi povratak Rangersa u utakmicu.

No ipak, unatoč preporodu Ricka Nasha i njegovu prvom pogotku u doigravanju ove sezone, u drugom periodu puno bolji Bruinsi ipak nisu dopustili neriješen rezultat. U za Rangerse nesretnoj 13. minuti druge dionici zabili su pogodak za 3:2, koji je i prelomio susret, a strijelac je poslije akcije Brada Marchanda i Patricea Bergerona bio bek Johnny Boychuk, kojem je ušao lijepi šut iz zgloba u mrežu New Yorka.

Rangersi se kasnije nisu uspjeli oporaviti do kraja utakmice, pa tako i drugog perioda. U posljednjih 20 minuta opet su ušli slabije i dekoncentriranije od domaćina, koji su stoga s nova dva pogotka dovršili priču. Prvo je u 26. sekundi posljednje trećine Marchand iz blizine skrenuo ubacivanje Bergerona s desnog krila, dok je asistenciju upisao i Matt Bartkowski, a potom je u 53. minuti priču završio Milan Lucic. Koji je pomutnju u obrani gostiju izazvanu šutevima Krejčija i Dougieja Hamiltonaiskoristio za svoj treći gol doigravanja, koji je značio pobjedu Bostona od 5:2.

Uvjerljivim slavljem Bruinsi su poveli 2-0 u seriji koja sada seli u Veliku jabuku. Premda su Rangersi poznati kao izrazito domaćinska momčad, nadigrani su u obje prve utakmice ove serije te B'si imaju zaista veliku šansu i u Madison Square Gardenu. U kojem se treći ogled serije igra u noći s četvrtka na petak po hrvatskom vremenu.