3. HNL Jug: Val pobijedio Jadran LP i osigurao naslov

Sportnet • ponedjeljak, 20.05.2013.

Val je na svom terenu svladao Jadran iz Ploča s 3:0 i osigurao prvo mjesto dva kola prije kraja natjecanja. Prvi pratitelj Zmaj iz Blata zaostaje devet bodova. U ostalim utakmicama prevladale su pobjede domaćih ekipa, a posljednjeplasirani Velebit opet je poražen, te i dalje ima samo dva osvojena boda u cijelom prvenstvu.

Val iz Kaštela je pobijedio 3:0 ekipu Jadrana iz Ploča i osigurao prvo mjesto. Strijelci su bili Šarić u 15., Rako u 34. i Matijaš u 45. minuti. Nakon 28. kola Kaštelani imaju 55 bodova, a Zmaj iz Blata 46.

Zmaj je na svom terenu očekivano pobijedio Velebit rezultatom 3:1 pred 450 gledatelja, što je najveća posjeta u ovom kolu. Mreže su mirovale sve do 68. minute kad je domaćina u vodstvo doveo Bačić. Gosti se vraćaju tri minute kasnije i izjednačuju golom Lupića. Senzacija je spriječena deset minuta prije kraja utakmice drugim pogotkom Bačića. Točku na i stavio je Nobilo u 84. minuti.

Najuvjerljiviju pobjedu ovog kola zabilježio je Jadran iz Kaštel Starog koji je kod kuće s 5:0 pobijedio Kamen. Već na poluvremenu je bilo 3:0, a pogotke su postigli Elez u 8., Kapitanović u 17. i Periš u 40. minuti. U nastavku svoje druge pogotke zabijaju Periš i Kapitanović za konačnih 5:0.

Omiš je na svom terenu svladao Zagoru rezultatom 4:1 pred 200 gledatelja. Poveli su domaćini već u drugoj minuti pogotkom Biuka. Izjednačio je Emer u 15. minuti te se s tim rezultatom otišlo na odmor. U drugom dijelu pobjedu Omišu osiguravaju Farić, Žilić i Čagalj.

Neretvanac je na svom terenu GOŠK s 2:1. Opuzenci su poveli golom Karačića u 58. minuti, a gosti su poravnali preko Dragića deset minuta poslije. Pobjedu Neretvancu donio je Mataga u 73. minuti.

Neretva je u Metkoviću porazila momčad Hrvaca rezultatom 1:0. Jedini gol dao je Dodig u 70. minuti iz najstrože kazne.

U Biogradu je Primorac bio bolji od Uskoka s 4:1. Prgomet u 6. i Župan u 27. minuti donijeli su prednost od dva gola domaćinu. U nastavku Moravčić zabija za 3:0, a za goste smanjuje Povijač u 83. minuti. Konačan rezultat postavio je svojim drugim golom Župan tri minute prije kraja.

Utakmicu bez pogodaka odigrali su u Makarskoj Zmaj i Konavljanin.

• Obrisan korisnik23.05.2013. u 18:55
    segesta moja draga! vidimo se u drugoj ligi di pripadas!
  • kako ja to vidim22.05.2013. u 20:14
    Postupak licenciranja nogometnih klubova za sezonu 2013/14, okončan je. Licencu za natjecanje u UEFA-im kupovima dobilo je deset klubova: Dinamo, Hajduk, Inter, Istra 1961, Lokomotiva, Osijek, Rijeka, Slaven, Split i Zagreb. Za natjecanje u Prvoj HNL podijeljeno je 14 licenci: Cibalia, Dinamo... [više na forumu]