Kiša golova u 28. kolu 3. HNL Zapad, Edi Petrović četiri puta tresao mrežu Orijenta

Igor Šestak • utorak, 21.05.2013.

Izrazito efikasno bilo je 28. kolo 3. HNL Zapad. Na osam utakmica postignuta su čak 34 pogotka, više od četiri po utakmici. Novi prvak Grobničan napunio je mrežu Novalje, a pobjede su u gornjem dijelu tablice zabilježili Naprijed, Rovinj i Buje. Od klubova iz donjeg dijela tablice slavio je tek Nehaj i povećao si šanse za ostanak u ligi, dok se Jedinstvo Omladinac i službeno oprostio od trećeligaškog društva. Kolo je obilježio Edi Petrović, igrač Naprijeda, koji je Orijentu zabio čak četiri pogotka.

Iako su osigurali naslov prvaka 3. HNL Zapad, nogometaši Grobničana nisu stali s uvjerljivim predstavama. U 28. kolu su na svom terenu napunili mrežu Novalje kojoj nakon još jednog poraza prijeti ispadanje iz lige. Grobničan je poveo u 27. minuti golom Domagoja Prtenjače, a gosti su tijekom prvih 45 minuta pružali solidan otpor. Njihov potop krenuo je u 48. minuti kad je na 2:0 povisio Admir Malkić, a samo četiri minute kasnije u strijelce se upisao i Ivan Bijelić. Na idući pogodak čekalo se do 77. minute kad je Novaljinu mrežu pogodio Toni Jović, a konačnih 5:0 postavio je Ivan Sertić u posljednjoj minuti utakmice.

Drugoplasirani Krk remizirao je na svom terenu s Vinodolom u vrlo uzbudljivoj i efikasnoj utakmici. Već u petoj minuti Krk je poveo golom Fulvija Poropata, a dvadesetak minuta kasnije na 2:0 je povisio Edi Kurolt. Gosti su do odlaska na odmor smanjili zaostatak, golom Marijana Tomića u 38. minuti, a nakon pet minuta igre u nastavku izjednačili su na 2:2 zahvaljujući Robertu Peričiću. Krk je do novog vodstva stigao u 72. minuti, a strijelac je bio Andrej Nenadić. Međutim, ni to vodstvo nije sačuvao do kraja. U 89. minuti dosuđen je kazneni udarac za goste, a precizan je s bijele točke bio Tomić i postigao svoj drugi gol na utakmici.

Efikasni su na svojim terenima bili Naprijed i Rovinj te upisali pobjede koji su ih smjestile na treće i četvrto mjesto na tablici. Naprijed je ugostio Orijent i za sat vremena igre postigao četiri pogotka. Sva četiri djelo su odlično raspoloženog Edija Petrovića. Dvaput je poentirao u prvih 12 minuta prvog poluvremena, treći je gol zabio u 47., a četvrti u 62. minuti utakmice. U završnih dvadesetak minuta Orijent je uspio ublažiti poraz golovima Vedrana Čubelića i Nikole Nemetza. Sama utakmica obilovala je grubostima pa je sudac podijelio čak devet žutih kartona, a pravo je čudo što su svi igrači završili utakmicu.

Rovinj je na četvrto mjesto izbio zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi nad Jadranom iz Poreča. U prvih 45 minuta nije uspio slomiti obranu gostiju, ali mu se otvorilo u nastavku. Agron Barlecaj pronašao je put do mreže u 51. minuti, a onda samo dvije minute kasnije povisio na 2:0. Odličan dan zaključio je u 83. minuti kompletiravši hat-trick.

U još jednoj efikasnoj utakmici Buje su na svom terenu nadigrale Opatiju rezultatom 3:2. Dvoboj klubova iz gornjeg dijela tablice otvoren je pogotkom domaćeg napadača Mihajla Bojića već u drugoj minuti, a u osmoj je za 2:0 pogodio Enis Šoškić. Nakon pola sata igre gosti su smanjili rezultat pogotkom Alena Matovine. Šoškić je u 60. minuti postigao svoj drugi pogodak i vratio Bujama prednost od dva pogotka, a konačnih 3:1 postavio je Damir Radomir u 85. minuti.

Od klubova iz donjeg dijela tablice pobjedu je upisao tek Nehaj i povećao si šanse za ostanak u ligi. U Senju je svladao Novigrad rezultatom 4:1. Gosti su šokirali Senjane u drugoj minuti golom Sandra Ugrine, no izjednačenje je stiglo vrlo brzo. U 15. minuti pogodak je postigao Vedran Pećanić, a vodstvo Nehaju osigurao je Božidar Šmit u 29. minuti. U završnih pola sata za konačnih 4:1 pobrinuo se Deni Rubčić golovima iz kaznenih udaraca.

Crikvenica i Halubjan odigrali su 1:1 i propustili se odvojiti od borbe za ostanak u ligi. Strijelac za domaće bio je Goran Pišković u 18 minuti, dok je konačnih 1:1 postavio Dragan Šanjug. Crikvenica je deveta s 35 osvojenih bodova, a Halubjan ima bod manje.

Identičnim rezultatom završila je i utakmica Rudara i Jedinstva igrana u Labinu. Gosti iz Nedešćine poveli su u četvrtoj minuti golom Deana Frankovića, a izjednačio je Admir Hodžić 12 minuta kasnije. Domaćini do kraja utakmice nisu uspjeli slomiti otpor posljednjeg kluba na tablici, čak niti s dva igrača više. U 58. minuti gostima je isključen Edis Kurtić zbog dvije javne opomene, a devet minuta kasnije izravni crveni karton zbog udaranja Rudarovog igrača dobio je strijelac prvog pogotka Franković. Jedinstvo se oprostilo od treće lige, a Rudar je trenutno 12. na tablici.