Tri kola prije kraja Slavonija osigurala prvo mjesto u 3. HNL Istok

Josip Piršljin • utorak, 21.05.2013.

Nakon odigranog 27. kola na trećeligaškom Istoku poznata je momčad koja će osvojiti prvo mjesto. To je požeška Slavonija koja je proslavila naslov zahvaljujući pobjedi nad Đakovom i porazu BSK od Marsonije.

Nogometaši Slavonije postali su prvaci na trećeligaškom Istoku nakon što su u 27. kolu na svom terenu pobijedili Croatiju iz Đakova. Tri kola prije kraja pobjegli su BSK-u na nedostižnih 11 bodova i mogu mirno igrati do konca sezone. U vodstvo ih je protiv Đakovčana doveo Matias Šulc iz jedanaesterca, a Croatia je izjednačila početkom nastavka preko Renata Lulića. Ipak, pobjedu Slavoniji osigurao je u 73. minuti Šulc novim pogotkom.

BSK je u ovom kolu išao na teško gostovanje u Slavonski Brod i porazom od Marsonije izgubio svaku šansu da na kraju bude prvi. Momčad iz Bijelog Brda povela je preko Nemanje Dorića, ali pred kraj prvog dijela crno-bijeli su izjednačili golom Krunoslava Ivankovića. U 71. minuti za konačnih 2:1 strijelac je bio Josip Roso.

Belišće je pred svojim navijačima pobijedilo Graničar, a jedini pogodak na utakmici pao je već u petoj minuti kada je protivničkog vratara svladao Zoran Ratković. Deset minuta prije kraja domaći su ostali bez pričuvnog vratara Danila Vukčevića koji se sukobio s jednim gledateljem udarivši ga preko ograde šakom u glavu.

Slavija je zadržala treću poziciju unatoč porazu u Antinu. Domaća je momčad slavila s 2:0 pogocima u prvih pola sata. Najprije je mrežu Pleterničana načeo Marijan Nikolić, a konačan rezultat postavio je Mario Tadić.

Bedem je na svom igralištu ugostio NAŠK i minimalno ga pobijedio. U utakmici s pregršt prilika na obje strane jedini je strijelac bio Ivan Smolčić koji je pet minuta prije kraja prvog poluvremena prevario gostujućeg čuvara mreže Matka Petrovića.

Utakmicu s najviše pogodaka vidjeli su gledatelji u Lipiku. Istoimena je momčad pobijedila Olimpiju s 5:2 i ostavila je na posljednjem mjestu tablice. Lipik je do vodstva došao preko Šimuna Kreneka, a izjednačio je Mario Mijatović. Domaći potom preko Mateja Kurjakovića postižu još dva gola, a smanjuje za Osječane Mijatović. Ipak, Kurjaković je došao do brojke od četiri gola na ovoj utakmici za konačnih 5:2.

Višnjevac je na vlastitom terenu slavio protiv Oriolika s 2:0. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan domaćima za pobjedu, a strijelci su bili Jurica Repinc i Josip Budimir. U devetoj minuti Višnjevac je ostao bez Darija Merkaša nakon crvenog kartona, a u 41. su isključeni Matej Žitnjak i Hrvoje Kovačević s obje strane.

Najuvjerljivija je bila Mladost iz Cernika koja je s 4:0 pobijedila Otok. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu kada je postignuto tri pogotka, a strijelci su bili Miljenko Kumić, Dario Terzić i Danijel Bungić. Sredinom nastavka konačnih 4:0 postavio je Igor Curić i Mladost je preskočila Olimpiju sa zadnjeg mjesta.