Zimski sportovi

Filip Jukić • srijeda, 22.05.2013.

Odigrani su novi susreti u serijama između Bostona i New Yorka, odnosno Los Angelesa i San Josea. Bruinsi su na ledu MSG-a slavili rezultatom 2:1 te tako došli u situaciju da ih samo jedna pobjeda dijeli od finala istočne konferencije, dok su Sharksi uspjeli i drugi puta zaredom slaviti na svom ledu protiv Kingsa i tako izjednačiti seriju na 2:2...

New York Rangers - Boston Bruins 1:2 (0:3)

Bruinsi su uspjeli izdržati pritisak "nabrijane" publike u New Yorku te su unatoč rezultatskom deficitu nakon dvije trećine uspjeli doći do treće pobjede u isto toliko odigranih susreta ove serije. Nakon prvih 20 minuta nije bilo pogodaka uz podjednaki broj udaraca na vrata obiju momčadi. U četvrtoj minuti drugog perioda igre domaćini stižu do toliko željenog vodstva. Pyatt na asistenciju McDonagha postiže svoj drugi pogodak doigravanja te na taj način dodatno "zagrijava" prepuni MSG.

Ipak, na žalost Njujorčana i njihovih navijača stvari u trećoj trećini kreću u potpuno drugom smjeru. Prvo Boychuk dalekometnim te nadasve preciznim udarcem rezultat izjednačava na 1:1, da bi Paille u 17. minuti trećine donio gostima iz Bostona vodstvo koje su do kraja uspjeli sačuvati. Bruinsi sad imaju vodstvo od 3:0 u utakmicama što znači da je Rangersima svaki idući susret potencijalno eliminacijski.

San Jose Sharks - Los Angeles Kings 2:1 (2:2)

San Jose Sharksi su uspjeli nakon dva poraza u Los Angelesu doći do dvije pobjede na svom ledu i tako izjednačiti kalifornijsku, polufinalnu seriju zapadne konferencije. Za razliku od Bruinsa, Sharksi su sinoć do svoje pobjede došli na način da su prvi postigli pogodak na utakmici te da stečeno vodstvo do kraja susreta nisu ispuštali. U sedmoj minuti prve trećine Burns, u suradnji s Thorntonom i Galliardijem koristi lošu intervenciju obrane Los Angelesa prilikom ubačenog paka u trećinu i tako donosi prednost San Joseu od 1:0.

Jednako kao i na početku prve i na početku druge trećine je Sharksima pošlo za rukom postići pogodak. Ovoga puta strijelac je bio Couture. Koliko su Kingsi bili napadački nemoćni u prve dvije trećine govori činjenica da su u tih 40 minuta na vrata Niemija uputili ukupno devet udaraca. Ipak, u trećoj trećini, preko Richardsa Kingsi uspijevaju smanjit vodstvo domaćina, ali više od toga nisu mogli te se tako serija, izjednačena, vraća u Los Angeles.