Zimski sportovi

Krešimir Ferlak • četvrtak, 23.05.2013.

Četvrta utakmica polufinala Istočne konferencije donijela je treću pobjedu Penguinsa, što znači da je favorizirani Pittsburgh vrlo blizu finalu. Senatorsi su dva puta vodili, ali na kraju su doživjeli pravu katastrofu.

Ottawa Senators – Pittsburgh Penguins 3:7 (1-3)

Početak iz snova, a kraj iz noćne more. Tako je otprilike izgledao ovaj susreta za hokejaše Ottawe. Poveli su rano, ali od početka drugog perioda više nisu mogli niti znali zaustaviti nalete gostiju. Bilo je jasno i kroz prve tri utakmice da Ottawa samo dobrom defenzivnom igrom može protiv ovog Pittsburgha, koji ima puno više rješenja i talenta u napadu.

Treća minuta donijela je početnu prednost Senatorsima. Branili su se s igračem manje, a onda je kapetan Daniel Alfredsson izbacio Milana Michaleka u kontru, a ovaj ne griješi za veliko slavlje u dvorani. Desetak minuta kasnije izjednačuje James Neal lijepim udarcem odmah nakon bulija.

Samo dvije minute su bile potrebne domaćinima da se vrate u vodstvo petim pogotkom doigravanja za Kylea Turrisa. Nakon pauze se vratili su se neki novi Penguinsi, koji su već poslije dvije minute druge dionice bili u vodstvu. Izjednačio je Chris Kunitz, a samo 40 sekundi kasnije prvo vodstvo Penguinsima donosi Jarome Iginla.

Prvi uragan gostiju je tu stao, jer golova nije bilo dvadeset minuta, sve do otvaranja trećeg perioda, a onda su pomeli Senatorse. Na otvaranju trećine je s igračem više svoj drugi pogodak večeri zabio James Neal, a sredinom perioda tri pogotka u manje od dvije minute. S igračem manje precizan je Pascal Dupuis, onda je strijelac i Sidney Crosby, da bi priču gostiju svojim drugim pogotkom završio Jarome Iginla.

Do kraja je za domaćine rezultat malo uljepšao Alfredsson za konačnih 7:3, a treba napomenuti da je za goste čak četiri asistencije imao Kris Letang. Težak je to poraz za Ottawu i Pittsburgh sada ima veliku priliku sve dovršiti u petak na svome ledu.

Senatorsi su puno puta ove sezone iznenadili i kada to nitko nije očekivao, ali vratiti se nakon 1-3 u seriji protiv Pittsburgha i poslije ovakvog poraza ipak bi bilo previše. I praktički nemoguće.

• Obrisan korisnik24.05.2013. u 13:17
    Ovakvi pensi su nezaustavljivi..samo je problem što napad ne funkcionira uvijek ovako..bit će zanimljivo vidjeti protiv bostonove obrane kako će to izgledat a zna se da bruinsi dugo nisu pobjedili pittsubrgh..go pens!!
  • Obrisan korisnik23.05.2013. u 16:55
    Penguinsi djeluju moćno, ali istinabog bilo je za očekivati da će dominirati protiv Islandersa i Senatorsa. Bojim se da bi se mogli loše provest protiv Bruinsa, ta antipatična bagra bome zna kako čupati pobjede.
  • ALGHAZANTH23.05.2013. u 15:34
    A možda i nisu...
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik23.05.2013. u 11:28
    kakav gol Crosbya...strava!!..mislim da Pingvini osvajaju stanley cup ove godine, jednostavno su predobri!!