Real bez većih stresova krenuo u četvrtfinalnu seriju, glatka pobjeda protiv Blusensa

Branimir Korać • petak, 24.05.2013.

Prvu utakmicu četvrtfinala dan kasnije od ostalih odradili su igrači Reala i Blusens Monbusa. Najbolja španjolska momčad u 34 kola upisala je očekivanu pobjedu slavivši 90:75...

Nakon što su ostali bez trofeja u Euroligi i Kupu kralja, košarkaši Reala krenuli su u posljednju bitku za osvajanje jednog trofeja ove sezone. Započelo je doigravanje španjolskog prvenstva, a prvi protivnik ne bi trebao predstavljati veći problem.

Blusens Monbus se progurao na mala vrata u doigravanje slavljem u zadnjem kolu u kojem je Unicaja poražena te je tako izborio dvoboj protiv Reala. Već prvi dvoboj pokazao je razliku u kvaliteti.

Real je potpuno kontrolirao utakmicu, u drugoj četvrtini je malo pritisnuo gas i kasnije je bez veće muke održavao prednost. Na ulasku u posljednju dionicu gosti su se spustili na minus deset, ali tamo je Real ponovno bio bolji i osigurao je pobjedu.

Predvodili su ga Rudy Fernandez sa 17 poena (3/8), Sergio Rodriguez s 15 poena (6/9) i pet asistencija te Nikola Mirotić s 11 poena (3/3) i osam skokova. Dontaye Draper je za osam minuta ostao bez pokušaja šuta uz osvojenu i izgubljenu loptu.

Kod gostiju Salah Mejri je ubacio 15 poena (5/7), a Alberto Corbacho je dodao 14 poena (5/9).