MAXtv Prva liga, 33. kolo, 26.05.2013, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 8.297
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Conjar (Osijek), Pataki (Đakovo)
Hajduk

S Maksimira:Ante Dubravac • nedjelja, 26.05.2013.

U posljednjem kolu MAXtv Prve lige novi-stari prvaci nogometaši Dinama dočekali su svog najvećeg rivala momčad Hajduka. U zanimljivoj utakmici Dinamo je slavio rezultatom 3:1 te time zaključio još jednu uspješnu sezonu.

Nakon što su slavljem protiv Lokomotive osvojili Kup nogometaši Hajduka potpuno su rasterećeni došli u Zagreb na noge aktualnom prvaku Dinamu. Iako dvoboj nije nudio nikakvu rezultatsku važnost najveći hrvatski derbi uvijek privlači veliku pažnju.

Uoči dvoboja gostujući strateg Igor Tudor imao je velikih problema s ozljedama i kartonima u svojoj ekipi pa je u odnosu na finale Kupa u početnoj jedanaestorici napravio čak šest izmjena. S druge strane Krunoslav Jurčić je na raspolaganju gotovo sve igrače.

Od samoga početka susreta Dinamo je krenuo s jasnom idejom da što prije dođe do pogotka pa su domaćini odmah zaprijetili preko Krstanovića i Ibaneza. Pritisak je urodio plodom u šestoj minuti kada je Pivarić s lijeve strane uputio centaršut na koji odlično reagira Zvonko Pamić i zabija za vodstvo Dinama 1:0.

I nakon vodstva domaćini su nastavili s pritiskom, a prvu priliku za Hajduk imao je Caktaš koji nije najbolje reagirao nakon centaršuta Mirka Oremuša. Bio je to samo uvod u izjednačujući pogodak gostiju.

Slobodan udarac s desne strane u 27. minuti izveo je Luka Lučić, u skoku je opet najviši Zvonko Pamić koji ovoga puta skreće loptu u vlastitu mrežu. Prije odlaska na odmor još je jednom zaprijetio Oremuš, a na drugoj strani je dobru priliku propustio Krstanović pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Nastavak susreta je prilikom otvorio Brozović međutim njegov udarac s ruba šesnaesterca odlazi malo pokraj desne vratnice. U 57. minuti Dinamo je došao u novo vodstvo. Slobodan udarac izveo je Pamić u skoku je najviši Ante Rukavina koji pogađa za 2:1.

Skoro je i Tudor pogodio sa izmjenom kao njegov kolega Jurčić. Naime u 65. minuti u svom prvom kontaktu s loptom Ivan Jakov Džoni je pogodio vratnicu. Nakon toga se igra malo zaoštrila, a najlošije je prošao Lučić koji je zbog ozljede morao napustiti teren pa je umjesto njega u igru ušao Miro Kovačić.

Do kraja susreta Dinamo je mirno kontrolirao utakmicu, a konačnih 3:1 u sudačkoj nadoknadi postavio je Brozović koji je iskoristio asistenciju Šime Vrsaljka. Dinamo je slavljem u derbiju upisao još jednu pobjedu čime je na najbolji mogući način zaključio sezonu u kojoj je osvojio osmi uzastopni naslov prvaka.