3. HNL - Sjever: Podravac iznenadio aktualnog prvaka, Bjelovar uvjerljiv protiv Podravine

Sportnet • nedjelja, 26.05.2013.

Pretposljednje kolo donijelo nam je pregršt zanimljivosti te samo jednu utakmicu koja je završila bez pogodaka. Međimurje je iskoristilo kiks Mladosti (Ž) i zaostatak za njima smanjilo na samo jedan bod i morat ćemo pričekati još jedan tjedan da saznamo novog (ili starog) prvaka lige. Na drugoj strani tablice teško je bilo što prognozirati, ali prema trenutnom poretku možemo zaključiti da Križevci nakon jedanaest uzastopnih sezona napuštaju trećeligaško društvo.

Ivančica se ne mora brinuti oko ostanka u ligi, no domaći navijači očekivali su barem bolji oproštaj od sezone u posljednjoj domaćoj utakmici. U Ivanec je stigla Virovitica koja dokazuje da joj je mjesto među ponajboljim momčadima lige. Goste je u vodstvo doveo Ante Mikulić u 15. minuti, a na sljedeći pogodak čekalo se do 65. minute kad je domaću mrežu zatresao Matej Horvat. Konačnih 1:2 postavio je Dario Ribić samo četiri minute kasnije.

Slatina je protiv Nedelišća trebala potvrditi trećeligaški status, no gosti su potvrdili da ne pobjeđuju samo kod kuće. Nije moglo bolje početi za domaće, već u 4. minuti vode pogotkom Gorana Kizivata, a od 11. minute imaju i 2:0 zahvaljujući Matiji Bubašu. Nedelišće se polako budi i preko Manuela Marčeca smanjuje zaostatak u 19. minuti, no Slatina od 27. minute opet preko Bubaša ima dva gola prednosti. Ne prolazi ni minuta, a Davor Piškor zabija za 3:2, dok pred kraj poluvremena Franjo Pintarić izjednačuje, no umjesto njega je Piškoru upisan još jedan gol. Zatim od 71. minute gosti imaju vodstvo pogotkom Ivana Jarića, a strijelac za 3:5 još jednom je bio Piškor.

Podravina u zadnje vrijeme nije ni sjena one momčadi koja je zaslužila 3. mjesto na tablici, to dokazuje i utakmica u Bjelovaru. Počelo je odlično za Ludbrežane, poveli su u 4. minuti pogotkom Saše Hojskog, ali to je bilo sve od njih. Domaćin je imao inicijativu tokom cijele utakmice i to okrunio golovima i pobjedom. Izjednačujući pogodak postigao je Ilija Jurić u 10. minuti, a pravi preokret uslijedio je u nastavku. Antonio Jakšinić je u 48. minuti bio strijelac za 2:1, prednost domaćih povećao je Josip Pašalija u 64. minuti, dok je točku na i za konačnih 4:1 stavio Ivan Plantek u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Lista strijelaca

26 - Nikola Valjak (Podravina)
20 - Matija Kosec (Graničar)
19 - Kristijan Tadić (Virovitica)
18 - Dominik Božak (Ivančica), Karlo Balent (Čakovec), Mario Pavec (Mladost Ž.)
15 - Davor Piškor (Nedelišće)
14 - Saša Mihalic (Nedelišće)

Međimurje je u Čakovcu očekivano svladalo Graničar i u potpunosti se priključilo branitelju naslova. Čakovčane je u vodstvo doveo Roberto Skoliber u 14. minuti, a gosti iz Kotoribe nisu olako prepustili bodove domaćima te su izjednačili u 31. minuti golom Borka Belige. Kako to obično biva, Međimurje je utakmicu riješilo u posljednjih dvadesetak minuta, tako je ovog puta u 69. minuti Skoliber zabio za novo vodstvo. Pobjedu domaćih potvrdio je Danijel Kuzmić u 82. minuti za 3:1.

U derbiju začelja odigranom u Križevcima momčadi su zasluženo podijelile bodove, Čakovcu je skinuta suspenzija i mogli su normalno odigrati utakmicu. Gostujuća momčad je povela u 39. minuti pogotkom Zvonimira Drožđeka, a s druge strane su strpljivi Križevčani dočekali svoju šansu u 75. minuti i preko Nikole Orejaša izjednačili na 1:1. Mogao je Čakovec i do pobjede u zadnjim sekundama, no glavni sudac je označio kraj utakmice i prekinuo kontru gostiju.

Mladost iz Ždralova došla je u Virje odraditi posao protiv Podravca koji se grčevito bori za opstanak u ligi i to ih je koštalo vrlo važnih bodova s kojima bi osigurali drugi uzastopni naslov prvaka lige. Domaća momčad ostvarila je minimalnu pobjedu 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Petar Roščić već u 17. minuti. Ipak, teško da će ovaj kiks utjecati na obranu naslova, jer u zadnjem kolu Mladost ugošćuje posljednjeplasirane Križevce.

Nevjerojatnu završnicu imala je utakmica odigrana u Draškovcu između Mladosti iz Preloga i Croatije. U kratkom roku slomljen je otpor Preložana, Ante Starčević i Ivan Begović golovima u 34. i 39. minuti srušili su snove domaćih o mogućem iznenađenju. U 56. minuti Mladostaši pogotkom Elvisa Sabola smanjuju na 1:2 i zatim golova nije bilo sve do sudačke nadoknade. U 90. minuti Begović zabija za potvrdu nova tri boda, no samo minutu kasnije Stjepan Caban smanjuje prednost gostiju, ali nije ni tu bio kraj. Pogodak za konačni rezultat 2:4 postigao je Zdenko Lončarek u petoj minuti nadoknade.

Jedina utakmica bez golova viđena je na Gradskom stadionu u Koprivnici, gdje je kod istoimenog domaćina gostovala momčad Poleta iz Svetog Martina na Muri. U susretu momčadi sa sredine tablice osim po tri podijeljena žuta kartona na obje strane nije bilo puno zanimljivosti na terenu i utakmica je završila podjelom bodova.

• Sjena31.05.2013. u 11:06
    I da Jurke odmah da kažem. Ždralovi nisu pustili Virju, neznam odakle ti ta informacija. Ako nisi bio na tekmi onda nemoj pričati laži. Virje je bilo bolje za taj gol, mi smo 2 puta pogodili stativu.. i čisti penal nam se nije sudio. Ali nema veze, sutra je velika proslava u Ždralovima.
    Sjena
  • Sjena27.05.2013. u 23:03
    Gadzo je jedan od gorih sudaca u ligi.
    Sjena
  • Jurke12327.05.2013. u 22:39
    Zakompliciralo se kada su Zdralovi pustli Virju.Htio bih samo reci da je u Ivancu bilo sramotno sudenje suca Avda Gadza.Ne znam,kako takav sudac moze suditi ovu ligu.SRAMOTA.Ivancici je pokazivao kartone dok Virovitica nije dobila ni jedan jedini karton.Golman Virovitice je odugovlacio sa... [više na forumu]