3. HNL Zapad: Grobničan nastavio nizati pobjede, Krk poražen na Krimeji

Igor Šestak • utorak, 28.05.2013.

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 29. kola 3. HNL Zapad. Na vrhu je sve poznato, a novi prvak Grobničan je usprkos tome nastavio nizati pobjede. U donjem dijelu tablice situacija oko ostanka u ligi je prilično komplicirana, a niti ovo kolo nije ponudilo odgovore. Jasno je samo da Jedinstvo Omladinac napušta treću ligu, dok će ostali klubovi svoj status rješavati u posljednjem kolu, a poznavajući HNS, možda i kasnije.

Okrunjeni prvaci 3. HNL Zapad, nogometaši Grobničana, u 29. su kolu gostovali u Novom Vinodolskom i produljili svoj pobjednički niz na šest uzastopnih pobjeda. Za tri boda dovoljan im je bio samo jedan pogodak, a postigao ga je Kristian Cianci u 44. minuti utakmice. Bila je to 19. ovosezonska pobjeda Grobničana, a na vrhu tablice ima 15 bodova prednosti pred Krkom.

Društvo s otoka Krka ovoga je puta poraženo na Krimeji i za pobjedu ne zna već tri kola. Orijent je poveo već u devetoj minuti pogotkom Dina Bajramovića, no Krk je poravnao u 23. minuti golom Husa Softića. Pogodak odluke pao je u 70. minuti, a postigao ga je ponovno Bajramović i donio Orijentu četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica.

Treće mjesto na tablici sačuvao je Naprijed domaćim remijem protiv Buja. Gosti koji uživaju u miru sredine tablice dvaput su imali vodstvo, no osvojili su samo bod. Za 1:0 strijelac je bio Mihajlo Bojić već u trećoj minuti, a za izjednačenje se pobrinuo Edi Petrović u šestoj. Bojić je u 39. minuti postigao i drugi pogodak Buja, a Naprijed je drugi put poravnao u 49. minuti. Strijelac je bio Paolo Škulić. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Naprijed je utakmicu završio s desetoricom jer je u 87. minuti drugu javnu opomenu zaradio Imrija Behđeti.

Bez pobjednika su završile još dvije utakmice, obje rezultatom 1:1. Jadran je u Poreču vodio protiv Crikvenice od 23. minute i pogotka Davida Dujanića, no gosti su došli do boda zahvaljujući pogotku Gorana Piškovića u 72. minuti. U utakmici Halubjana i Nehaja poveli su gosti u 37. minuti, a strijelac je bio Dario Dabac. Konačnih 1:1 postavio je Dragan Šanjug iz kaznenog udarca u 70. minuti.

U donjem dijelu tablice važne su pobjede upisali Novalja i Novigrad. Na Pagu je gostovao Rudar iz Labina, a utakmicu je odlučio pogodak Šime Kresovića u 24. minuti. Novigrad je s 4:1 ubilježio najuvjerljiviju pobjedu kola, a stradala je Opatija. Novigrad je poveo u šestoj minuti golom Romana Peculića, a 20 minuta kasnije autogol za 2:0 postigao je Deni Erceg. Opatija je 29. minuti smanjila zaostatak pogotkom Darija Mancea, no samo četiri minute kasnije treći gol Novigrada postigao je Benjamin Tatar. Konačnih 4:1 postavio je Almir Halilović u 86. minuti.

Jedinstvo Omladinac pobijedio je Rovinj 1:0 zahvaljujući pogotku Manuela Rudele iz 72. minute, no ta mu pobjeda neće previše značiti budući da je i dalje uvjerljivo posljednji na tablici.