Žalgiris bez finala, CSKA poveo u seriji protiv Himkija

Branimir Korać • srijeda, 29.05.2013.

Poznat je prvi finalist VTB lige. Košarkaši Lokomotiva iz Kubana plasirali su se u finale pobjedom u seriji protiv Žalgirisa 3-1, a na korak od finala došao je moskovski CSKA koji je poveo 2-1 protiv Himkija...

Lokomotiv Kuban predvođen odličnima Derrickom Brownom i Mantasom Kalnietisom deklasirao je u četvrtoj utakmici polufinala VTB lige momčad Žalgirisa i plasirao se u finale.

Na svom terenu slavio je s visokih 84:62 i tako stigao do treće pobjede u seriji. Presudio je odličan ulazak Rusa u drugo poluvrijeme, vrlo brzo su se odvojili na visoku prednost i Žalgiris više nije imao šanse.

Kalnietis je bio nezaustavljiv, utakmicu je završio s 18 poena (7/12) i deset asistencija dok ga je Brown slijedio sa 17 poena (8/13) i pet asistencija. Kod Žalgirisa po deset poena ubacili su Donald McGrath (4/5), Mario Delaš (za 21 minutu šut 5/7 i tri uhvaćena skoka te Kšištof Lavrinovič (3/7) koji je dodao i šest skokova. Marko Popović je za 24 minute dodao devet poena (2/3 za dva, 1/4 za tri).

Pobjedu koja ga dovodi pred vrata finala upisao je CSKA na svom parketu protiv Himkija. Iako su Moskovljani ostali bez Miloša Teodosića, dominirali su susretom i slavili 61:47.

Neefikasni gosti nisu imali rješenje za dobru obranu CSKA, nakon tri četvrtine ubacili su samo 27 poena i u finišu nisu mogli nadoknaditi već priličan zaostatak.

Prvo ime utakmice bio je Viktor Hrjapa s 13 poena (3/8) i osam skokova, a Nenad Krstić je dodao 12 poena (5/13) i pet skokova. Kod Himkija Paul Davis je ubacio 12 poena (5/13) dok je Zoran Planinić za 24 minute dodao 11 poena (5/7 za dva, 0/3 za tri) uz tri asistencije. Krešimir Lončar je za 20 minuta ostao bez poena (0/3 za dva) s tri skoka.