Zimski sportovi

Video - LA Kingsi izbacili Sharkse u sedmoj utakmici: Justin Williams odveo prvake u finale Zapada

Ivan Dominik • srijeda, 29.05.2013.

Aktualni prvaci NHL-a, Los Angeles Kingsi, drugu godinu zaredom plasirali su se u finale Zapadne konferencije. Njega su dohvatili slaveći u sedmoj utakmici polufinalne serije protiv San Jose Sharksa, protiv kojih su dobili bitku za Kaliforniju. Momčad iz Silicijske doline bila je vrlo jak protivnik, međutim, "Kraljevi" su u seriji u kojoj su obje ekipe dobile sve domaće utakmice ipak imali zadnju riječ...

Los Angeles Kings (5) - San Jose Sharks (6) 2:1 (4-3)

Los Angeles Kingsi postali su prva momčad koja se plasirala u finale Zapadne konferencije te sada čeka boljeg iz serije Chicago Blackhawksa i Detroit Red Wingsa.

Kingsi su u polufinalnoj seriji uz 4-3 izbacili San Jose Sharkse slaveći u sedmoj utakmici kod kuće 2:1. Bila je to serija u kojoj su obje ekipe pobjeđivale u svom domaćim utakmicama, gostujućih trijumfa nije bilo, a aktualni prvaci su imali tu sreću da su posljednju utakmicu igrali na svom ledu.

Izuzetno tvrda, borbena i serija s malo pogodaka stoga je rezultirala slavljem momčadi Darryla Suttera, koja je zato dobila bitku za Kaliforniju te se drugu godinu zaredom plasirala u finale Zapada. A to joj je pošlo za rukom u sedmoj polufinalnoj utakmici protiv Sharksa najviše zahvaljujući dvama svojim igračima - Justinu Williamsu i Jonathanu Quicku.

Hoće li LA Kingsi osvojiti Zapad i obraniti Stanley Cup

ANKETA#609

Sedma utakmica u Staples Centeru počela je klasičnom igrom obje ekipe pa stoga zbog velikog opreza na obje strane u prvih 20 minuta golova nije bilo. No, već se u drugom periodu ta slika promijenila, a u vodstvo su došli domaćini. Odličan power-play odigrali su Kingsi, sjajno su kombinirali njihovi bekovi Drew Doughty i Slava Vojnov, potonji je pucao, a u velikoj se gužvi nakon udarca najbolje snašao Justin Williams koji je ugurao pak u gol Anttija Niemija za 1:0 prednost domaćina.

Nedugo zatim, u 28. minuti, Williams je još jednom poentirao. Samo tri minute nakon njegova prvog pogotka Vojnov je pokrenuo akciju, dodao pak do Anžea Kopitara koji razvlači obranu Sharksa, prosljeđuje pak do Williamsa koji vrlo precizno zabija za udvostručenje vodstva ekipe iz Grada Anđela, a tom je prednošću i zaključena druga dionica utakmice.

Posljednji period donio je dramu. Dan Boyle zabio je brzi pogodak za San Jose već nakon pet i pol minuta igre, i to na asistenciju raspoloženog Joea Pavelskog. Treći Boyleov slapshot u doigravanju pronašao je put do suparničke mreže pa se do kraja utakmice igralo u dominaciji i konstantnoj ofenzivi momčadi Todda McLellana.

Međutim, ekipi iz Shark Tanka nije uspjelo postići i drugi zgoditak u Los Angelesu te izjednačiti u utakmici. Stoga su istekom 60. minute eliminirani iz doigravanja unatoč tomu što su bili vrlo blizu. Niemi je obranio 16 od malih 18 udaraca domaćina - koji su opet slavili fantastičnom obranom i racionalnim trošenjem udaraca - dok je uz Williamsa kod aktualnih prvaka junak opet bio vratar Jonathan Quick s 25 obrana. Kingsi će u finalu Zapada igrati s pobjednikom serije između Chicaga i Detroita.

• Obrisan korisnik29.05.2013. u 17:42
    Mislim da većina i dalje podcjenjuje LA bez obzira što su aktualni prvaci, ali nema veze, treba igrati i potući se. Na pola puta su, i bez obzira dal igrali sa detroitom ili chicagom, bit će zanimljivo i gusto. najbolja su domaćinska momčad sezone, bez poraza u PO na domaćem ledu, Odlično su... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.05.2013. u 15:54
    Ja se nadam da će Blackhawksi noćas proći Red Wingse i onda veliko finale- Blackhawks-Bruins.Ali svaka čast kingsima, opet u finalu zapada nakon prošle sezone, naklon do poda
  • Obrisan korisnik29.05.2013. u 12:31
    Bravo Kingsi! Prošle sezone dominirali u gostima, sada kod kuće. Nadam se velikom finalu Pittsburgh - L.A.
  • Obrisan korisnik29.05.2013. u 12:06
    ti šarksi su vječni luzeri, bilo da krenu s 1. mjesta zapada šta je u bliskoj prošlosti bilo dosta često bilo da krenu sa bilo koje druge pozicije kao sad s 6., toliko razočaranja u playoffu nema ni jedan drugi klub.