Rudež predvodio Zaragozu, Real ipak nije kiksao

Branimir Korać • četvrtak, 30.05.2013.

Odigran je prvi susret polufinalne serije španjolskog košarkaškog prvenstva. Real je u svojoj Palacio De Deportes Comunidad De Madrid ugostio momčad Zaragoze i slavio 84:76 te tako pobjednički otvorio seriju...

Kvalitetniji, ali mora se priznati i za ovu utakmicu odmorniji Real, nije dopustio kiks na otvaranju polufinalne serije. Za razliku od Zaragoze koja je u drugoj utakmici protiv Valencije igrala tri produžetka, a zatim morala igrati i tešku treću utakmicu, Madriđani su sve riješili u dvije i imali su više vremena za pripremu polufinala.

Zaragoza je ponešto iznenadila odličnim igrama u ligaškom dijelu. Nije imala europskih briga, igrala je na samo jednom kolosijeku i bila je potpuno fokusirana na prvenstvo te je na kraju došla do polufinala. Jednog favorita je skinula, izbacila je Perasovićevu Valenciju i sada traži drugi veliki skalp.

U prvenstvu dominantni Real nešto je opuštenije ušao u utakmicu i trebalo mu je vremena da slomi otpor gostiju. Zaragoza se odlično držala dobrim dijelom utakmice i tek početkom drugog poluvremena se domaćin odvojio.

Važnu ulogu u odvajanju igrali su Mirza Begić i Nikola Mirotić koji su nosili dobar dio zasluga za bijeg Reala na 53:44 u 26. minuti.

Od tog trenutka Real je imao kontrolu nad utakmicom i više nije dopustio gostima da ozbiljno zaprijete. U završnici susreta Zaragoza je preko Josepha Jonesa i Damjana Rudeža smanjila na 78:71, ubrzo je nakon neugodnog pada igru napustio Rudy Fernandez, a Real je mirno priveo utakmicu kraju.

Prvo ime susreta bio je Nikola Mirotić s 18 poena (7/10) i 11 skokova, a Felipe Reyes je dodao 16 poena (8/14) i osam skokova. Dontaye Draper je za 13 minuta ubacio pet poena (2/3 za dva).

U gostujućim redovima Damjan Rudež je za 26 minuta ubacio 16 poena (3/5 za dva, 1/2 za tri) uz dva skoka, a Joseph Jones je dodao 12 poena (5/7).

• litleben31.05.2013. u 18:21
    Obrana mu je uvjek bila boljka. Loše se postavlja i slabo preuzima kod blokova. (bar dok je igrao kod nas)
    litleben
  • pikepiletina31.05.2013. u 10:08
    ali mene brinu ta 2 skoka. pa kakav je to igrač od 206 koji uvijek skupi po 1,2,3 skoka?! ne znam, neka se jave eksperti i odgovore kakvu obranu igra Rudež. ja bi u reprezentaciju uvijek rađe vidio Perića.