3. HNL Sjever: Mladost (Ž) u foto-finišu obranila naslov prvaka

Sportnet • nedjelja, 02.06.2013.

Pregršt uzbuđenja i zanimljivosti donijelo nam je posljednje ovosezonsko kolo. Samo 15 minuta prije kraja Međimurje imalo naslov prvaka u rukama, ali Mladost iz Ždralova se na vrijeme probudila i preokrenula rezultat za drugi naslov prvaka u dvije sezone. U osam utakmica postignuto je ukupno 54 pogodaka, što iznosi više od šest po jednoj utakmici. Nije bilo mnogo borbi za plasman, tek je Nedelišće iskoristilo kiks Virovitice i završilo na petom mjestu.

Virovitica je potpuno neočekivano pretrpjela poraz od Koprivnice i samim time pala za jedno mjesto na tablici. Gledatelji se nisu ni smjestili, a domaća momčad još nije posložila redove, kad je na semaforu već stajalo 0:2. Gosti su izveli pravi blitzkrieg na Viroviticu i poveli već u šestoj minuti pogotkom Mateja Bubnjića, dok je konačni rezultat postavio Denis Živčec samo četiri minute kasnije. Napetosti na terenu nije bilo sve do sudačke nadoknade kad su zbog međusobnog udaranja u prekidu isključeni domaći Matej Horvat i gostujući Sanjin Strajnić.

Na krajnjem sjeveru Hrvatske Polet je u međimurskom dvoboju bez problema svladao Mladost iz Preloga. Domaći su poveli u 10. minuti pogotkom Matije Vinka, a prvo poluvrijeme je završilo 2:0 pogotkom Andreja Goričanca iz 30. minute. U nastavku su se Preložani raspali i primili još tri pogotka. U 57. minuti Nenad Radiković zabija za 3:0, a već u 60. minuti Polet ima kazneni udarac kojeg je realizirao vratar Ivan Đurkin za uvjerljivu prednost. Zatim je još Ante Begović u 69. minuti postigao pogodak za 5:0.

Lista strijelaca

28 - Nikola Valjak (Podravina)
22 - Matija Kosec (Graničar)
20 - Dominik Božak (Ivančica)
19 - Kristijan Tadić (Virovitica)
18 - Karlo Balent (Čakovec), Mario Pavec (Mladost Ž.)
16 - Saša Mihalic, Davor Piškor (Nedelišće)

Croatia je bila dominantna protiv Podravca i ostvarila zasluženu pobjedu na kraju sezone. Virjani nisu imali previše šansi protiv raspoloženog domaćina koji je poveo preko Ivana Begovića u 11. minuti. Minimalnu prednost držali su do kraja prvog dijela kad stvari u svoje ruke uzima Zdenko Lončarek i s dva pogotka zabija za 3:0 i praktički rješava pitanje pobjednika. Podravcu nije pomogao ni Hrvoje Grčić koji je loptu pospremio u vlastitu mrežu na početku drugog poluvremena. Nakon toga je Begović svoj drugi gol postigao iz kaznenog udarca, a Ante Starčević bio je strijelac za 6:0. Grabrovničani su svoje napravili i došao je red na goste koji su do kraja susreta izbjegli težak poraz s dva pogotka Ivice Pavlovića i jednim Antonija Grgića za 6:3.

U Ždralovima se slavio drugi uzastopni naslov prvaka 3. HNL - Sjever, no posljednjeplasiranim Križevcima nije mnogo nedostajalo da domaćima upropaste planove. Gosti su poveli lijepim pogotkom Nikole Orejaša u 23. minuti i bio je to znak za uzbunu kod domaće momčadi. Uspjeli su Mladostaši izjednačiti prije odlaska na odmor, u 44. minuti strijelac za 1:1 bio je Jurica Pavić. Bod im ne bi značio apsolutno ništa osim gubitka prvog mjesta, no Josip Kozić je pogotkom u 76. minuti postao junakom Ždralova i donio im novi naslov prvaka.

I dok je u Ždralovima opasno visio naslov prvaka, u Čakovcu je odigran gradski derbi dvaju klubova sa zajedničkom nogometnom školom, ali velikim međusobnim rivalitetom. U utakmici kojoj je nazočilo oko 100 gledatelja Međimurje se nadalo kiksu Mladosti, ali to se nije dogodilo, no ionako nisu dobili licencu za 2. HNL pa im eventualno ne bi predstavljalo ništa više od novog trofeja i osobnog zadovoljstva. Čakovčane je načeo Vjekoslav Pintarić u 30. minuti, dok je David Puclin u 45. minuti bio strijelac za 0:2. U 54. minuti je Daniel Vuković samo potvrdio pobjedu Međimurja nad Čakovcem od 0:3.

U Kotoribi je gostovao Bjelovar i na samom početku šokirao domaću momčad, već u 5. minuti Denis Nađ je iz kaznenog udarca bio strijelac za 0:1. Drugi najbolji strijelac lige, Matija Kosec je golovima iz 16. i 13. minute preokrenuo rezultat u korist Graničara. Početkom drugog dijela Vilim Kos povećava prednost domaćih, no Nađ pogotkom u 57. minuti smanjuje na 3:2. Konačnih 4:2 za Kotoripčane postavio je Leon Kukec u 73. minuti.

Za kraj ove sezone ostavili smo izvještaje s utakmica na kojima je palo više od deset pogodaka. Krenimo redom, u Ludbregu su gledatelji prisustvovali utakmici s čak 14 pogodaka, a prvi je pao tek u 22. minuti kad je Boris Kosir donio Podravini prednost. Nikola Valjak bio je strijelac za 2:0, a Slatina se vratila u igru pogotkom Matije Bubaša, no do kraja poluvremena Dejan Slunjski zabija za novih dva gola prednosti domaćih. Za 4:1 pogodak postiže Saša Hojski, dok Bubaš smanjuje taj zaostatak, kojeg je u 60. minuti opet stvorio Valjak, a u istoj minuti povećao Marko Bublić. Gosti pogotkom Arbena Rušitija smanjuju na 6:3, no vrlo brzo Boris Čižmešija povisuje prednost Ludbrežana. Zatim se Slatina trećim pogotkom Bubaša i autogolom Dominika Draguljića uspjela približiti na 7:5, ali Mate Milas i Čižmešija su bili strijelci za 9:5.

Nisu puno zaostali ni Nedelišće i Ivančica koji su ukupno postigli 12 pogodaka, od čega samo tri u prvom poluvremenu i sva tri domaće momčadi. Nedelišće je povelo u 17. minuti pogotkom Saše Mihalica, u 30. minuti lijepim pogotkom Davor Piškor zabija za 2:0, a Nino Pintarić je do poluvremena strijelac za 3:0. Početkom drugog poluvremena Danijel Jagec zabija za visokih 4:0 i tek tada se bude gosti iz Ivanca. Dominik Božak s oko 25 metara udaljenosti smanjuje zaostatak, ali već u sljedećoj akciji Ivan Jarić zabija za 5:1. Ivančica se zatim golovima Emanuela Škvarića i Alena Kostanjevca približila na samo dva pogotka zaostatka, no u roku od sedam minuta Nedelišće golovima Gorana Međumurca, Mihalica i Jageca dolazi do nedostižnih 8:3. U zadnjim minutama Božak iz slobodnog udarca s 18 metara postiže gol za konačnih 8:4.

• Obrisan korisnik03.06.2013. u 13:07
    jel mladost dobila licencu ua drugu ligu ili ostaju u trećoj?
  • Sjena02.06.2013. u 19:52
    Obranili smo naslov!! MLADOST ŽDRALOVI!! Izađite na balkone pozdravite šampione, Mladost šampion, Mladost šampion!!