3. HNL Istok: Osječka Olimpija unatoč pobjedi protiv Mladosti iz Cernika ispada iz lige

Josip Piršljin • ponedjeljak, 03.06.2013.

Završilo je natjecanje na trećeligaškom Istoku. Pošto je prvak bio poznat već otprije, najzanimljivija je bila borba za ostanak u ligi. Ispala je cernička Mladost, a s njom i Olimpija koja napušta trećeligaško društvo zbog slabijeg međusobnog omjera u krugu četiri momčadi.

30. kolom završila je 3. HNL Istok za ovu sezonu. Prvo mjesto osvojila je požeška Slavonija, ali ostat će u ligi i sljedeće sezone jer nije dobila licencu za Drugu ligu. Ispadaju Mladost iz Cernika i Olimpija. Osječani su zajedno s Marsonijom, Lipikom i Belišćem skupili 37 bodova, ali u krugu tih momčadi imaju najslabiji međusobni omjer, te napuštaju ligu. U zadnjem su kolu pobijedili Cerničane s 3:1, strijelci su bili Domagoj Bilandžija, Mario Mijatović i Mislav Tabak, a za goste je smanjio Matej Terzić.

Oriolik je na svom terenu u zadnjem kolu ugostio Đakovo Croatiju, a rezultat je na kraju utakmice bio 2:2. Đakovčani su poveli s 2:0 preko Gorana Borka i Marija Križanovića, ali sastav iz Oriovca vratio se pogocima Alena Haringa i Đure Ereiza.

NAŠK je pred svojom publikom uvjerljivo porazio prvaka Slavoniju koja se čuvala za uzvrat županijskog Kupa protiv Slavije. Našičani su zabili po dva pogotka u svakom poluvremenu, a istaknuo s Ivan Kapraljević s dva gola. Još su za domaće bili precizni Tomislav Horvatek i Matko Mikola.

BSK je osvojio drugo mjesto unatoč porazu 4:2 od Višnjevca na domaćem terenu. Gosti su poveli s 2:0 preko Marina Ištvanića i Marijana Vuke, no BSK je izjednačio golovima njegovog brata Ivice Vuke i Nemanje Dorića. Ipak, Marijan Vuka zabio je još jednom za Višnjevac, a precizan je bio i Matej Žitnjak za konačnih 4:2.

Slavija je bila uspješna protiv Lipika koji je u Pleternicu došao sa samo 13 igrača. Slavija je osvojila treće mjesto, a može doći još i do županijskog Kupa. Bruno Lovreković, Davor Žafaranić, Dalibor Žafaranić i Dinko Kamenčak zabijali su za domaće, dok je utješni gol za Lipik zabio Ognjen Kafka.

Graničar je završio na sedmom mjestu prvenstvene tablice, a u zadnjem kolu ga je na njegovom travnjaku porazio Bedem koji je zauzeo peto mjesto. Jedini gol na susretu pao je u 20. minuti kada je za momčad iz Ivankova precizan bio Benjamin Marošević.

Belišće se spasilo ispadanja domaćom pobjedom protiv Marsonije koja također ostaje u ligi. U prvom dijelu nije bilo golova, no u 47. minuti iz jedanaesterca je zabio Zoran Ratković za Belišće. Davor Kovačević je povisio na 2:0, a crno-bijeli su smanjili u 73. minuti preko Slavena Barišića.

Najuvjerljiviji je bio Otok koji je s čak 5:0 porazio Mladost iz Antina. Miroslav Prkić je donio vodstvo domaćima, a potom je Ivan Božić zabio autogol. Do kraja susreta za konačni rezultat precizni su bili Zoran Šer, Marko Tucaković i Ivan Matanović.