3. HNL: Segesta proslavila naslov sedmicom, još se ne zna tko ispada

Branimir Korać • ponedjeljak, 03.06.2013.

Odrađeno je posljednje kolo u 3. HNL središte, poznato je da Segesta ide u kvalifikacije za Drugu HNL, a tko ispada, još se ne zna. O putnicima u niži rang ovisit će tko će ispasti iz Druge HNL, tko će ući u ligu, a u konačnici i kakva će odluka biti po pitanju licenci te hoće li Segesta biti bolja od Vala u kvalifikacijama...

Nogometaši Dugog Sela u susretu koji nije imao nekog velikog utjecaja na rasplet sezone u nadahnutoj predstavi svladali su Stupnik s visokih 6:2. Raspoloženi domaćin u svakom poluvremenu poslao je po tri lopte u mrežu Nevena Vuljanka i tako je u dobrom raspoloženju završio sezonu. U prvom dijelu dvostruki strijelac bio je Ćiril Guja dok je jedan pogodak postigao Sergej Jakirović. Golijada je nastavljena i u drugom poluvremenu, prvo su Rajko Vidović i Antonio Lukić povisili na 5:0 da bi Željko Štulec i Ivan Zelenika smanjili zaostatak. Konačnih 6:2 postavio je u 87. minuti Matija Micić.

Slabašni Gaj gostovao je za kraj sezone kod prvaka Segeste i Sisak napustio sa sedam golova u mreži. Domaćin već polako razmišlja o dodatnim kvalifikacijama za popunu Druge HNL, no unatoč tome odradio je ozbiljnu utakmicu protiv momčadi iz Mača. Na poluvremenu je bilo tek 1:0 uz pogodak Marija Garbe, a onda se otvorilo u drugom dijelu. Redom su pogađali Filip Križe, Saša Šest, Viktor Špišić, Igor Prijić, Josip Zeba i Matija Mihalj za vrlo uvjerljivih 7:0.

Tekstilac je na svom stadionu bio bolji od Lekenika s 3:2, međutim to mu možda neće biti dovoljno za opstanak u Trećoj HNL. U susretu u kojem je svaka momčad promašila po jedan kazneni udarac Tekstilac je do vodstva stigao u 18. minuti preko Antonija Halilovića i prednost je držao sve do 63. minute kada poravnava Igor Gusak. Ipak u svega pet minuta domaćin postiže dva pogotka preko Marka Barona i Karla Stošića te bježi na 3:1. Gosti su šest minuta prije kraja novim pogotkom Guska smanjili na 3:2, no nisu uspjeli doći barem do boda i izgledni su putnici u rang niže.

Maksimir je stigao do vrijednog boda koji ga ostavlja u Trećoj HNL središte i sljedeće sezone. Na gostovanju kod Trnja odigrao je 1:1 i tako se plasirao na osmo mjesto. Vodstvo mu je donio Josip Horvatinović u 42. minuti da bi Marko Trgovčević početkom drugog dijela poravnao na 1:1. Do kraja susreta promjena nije bilo i Maksimir je uhvatio željeni rezultat.

Strmec je na gostovanju kod Udarnika u Kurilovcu potvrdio status najlošije momčadi lige. Glatko je poražen sa 6:0, a tek će se vidjeti koliko će ova pobjeda domaćinu značiti i hoće li biti dovoljna za opstanak. Prema nekim raspletima moguće je da čak i Udarnik ispadne iako je završio na devetom mjestu. Iako je Udarnik postigao čak šest pogodaka, u listu strijelaca upisala su se trojica igrača. Po dva pogotka postigli su Matej Dumbović, Matej Čičak i Kristijan Japec.

Prema aktualnom stanju Treću HNL mogao bi napustiti i Vrbovec koji je svladao Bistru 2:0. Bistrani su u sigurnoj zoni, a motiviraniji domaćin odnio je pobjedu golovima Zorana Kelečića iz kaznenog udarca i Drage Pape.

Dvoboj bez nekog velikog značaja odigrali su Vrapče i Samobor, a susret je završen bez pobjednika 1:1. Oba pogotka postignuta su u prvom dijelu i to gostujući u 25. minuti zahvaljujući Filipu Brdariću te domaći u 45. minuti preko Vene Crnkovića.

Dvoboj Dubrave i Trešnjevke nije niti odigran i bit će registriran rezultatom 3:0 za Dubravu. Razlog je suspenzija Trešnjevke zbog dugovanja prema službenim osobama.