Dunkerque pogotkom u zadnjoj sekundi osigurao drugu poziciju

Mihaela Bradovski • četvrtak, 06.06.2013.

Osim derbija kola između Montpelliera i Nantesa te susreta PSG-a i Tremblaya, posebno su zanimljive bile utakmice igrane u Chamberyju i Saint-Raphaelu. Dunkerque je do pobjede stigao sa zvukom sirene, a puni plijen donio mu je drugu poziciju i mjesto u Ligi prvaka. Chambery Damira Bičanića iduće će sezone igrati u Kupu EHF...

Saint-Raphael - Dunkerque Grand Littoral 25:26 (17:11)

Odličnu sezonu tijekom koje su već osvojili dva trofeja rukometaši Dunkerquea okrunili su šokantnom pobjedom u posljednjem kolu. Pogodak vrijedan mjesta u Ligi prvaka postigao je u posljednjoj sekundi Baptiste Butto. Gostujući uspjeh tim je veći što su nakon povratka s odmora morali hvatati zaostatak od čak šest pogodaka.

Nakon 12. minuta igre sastav Saint-Raphaela poveo je s 8:3, a i u nastavku tog prvog dijela činilo se kako sve ima pod kontrolom. Točno na polovici prvog poluvremena domaćin je bio u prednosti za sedam zgoditaka; do 15. minute momčad Dunkerquea uspjela je postići tek tri zgoditka.

Odmah po povratku na parket gosti su zaigrali ozbiljnije, onako kako znaju te su zahvaljujući uvodnoj seriji nakon 11 minuta igre u nastavku stigli na zaostatak od samo dva pogotka. Mađarski reprezentativac Kornél Nagy svojim petim pogotkom u 47. minuti donio je izjednačenje, a dvije minute kasnije Butto pogađa za minimalnu prednost svoje momčadi.

Na ulasku u posljednjih 10 minuta susreta gosti prednost dižu na +2, toliko imaju i tri minute prije kraja, a onda domaćina u igru vraćaju Tomas i Juriček. Najbolji strijelac Dunkerque s osam pogodaka Butto uspijeva pogoditi na samom finišu susreta za veliko slavlje sastava Patricka Cazala.

Nagy je u konačnici postigao šest pogodaka, dok su kod domaćina s pet najprecizniji bili Tomas, Abily i Stehlik.

Chambery Savoie - Creteil 34:30 (18:11)

Baš poput PSG-a i Montpelliera uspješan je u ulozi domaćina bio i Chambery Damira Bičanića. U goste im je stigao pretposljednji Creteil čak i uz svoju eventualnu pobjedu sudbinu nije držao u svojim rukama. Domaća momčad sezonu završava s jednakim brojem bodova kao i Nantes, no zahvaljujući boljem međusobnom omjeru osigurala je mjesto u Kupu EHF.

Dvoboj ove dvije momčadi ponudio je i dvoboj između hrvatskog reprezentativca i hrvatske kolonije u Creteilu. Davorin Vranić i Mario Obad nisu se upisali u strijelce, dok je Jerković upisao jednu obranu. Bičanić je susret završio sa stopostotnim učinkom (2/2).

Gostujuća momčad u sedmoj je minuti stigla do minimalne prednosti, nju je držala još neko vrijeme kroz igru pogodak za pogodak, no već do odlaska na predah našla se u ozbiljnim problemima. 3:0 seriju u 19. minuti završava Bašić, a za +7 na odmoru pobrinuo se Nočar.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu Olivier Marroux pogađa za 22:14 i već je tada postalo jasno kako će gosti vrlo teško do pobjede. Domaćin je u posljednjih 10 minuta usporio tempo pa se do kraja gostujuća momčad uspjela približiti na konačnih četiri pogotka zaostatka.

Osam pogodaka iz 12 pokušaja postigao je Edin Bašić, najbolji u dresu domaćina, odličan je bio i vratar Dumoulin s 18 obrana, dok je u redovima poražene momčadi najbolji bio Olivier Guy Nyokas s devet pogodaka. Škof je zaustavio 10 protivničkih šuteva.

Billere sezonu završio na nuli, pobjede Cessona i Aixa

Aix, momčad koja je jesenas glasila za najvećeg favorita za ispadanje uz davno prežaljeni Billere, sezonu je okončala na odličnoj osmoj poziciji. U svom oproštaju od LNH Nikola Karabatić postigao je sedam pogodaka, a veliki su posao odradila i oba vratara domaćina. Cappelle i Clemencon zajedno su skupili 20 obrana.

Toliko je na vratima Selestata skupio i Obrad Ivezić, dok je u napadu gostiju najviše uspjeha imao Beauregard (9). Iako su rukometaši Aixa startali s 4:0, a jednaku prednost imali su i sredinom prvog dijela, Selestat se uspio vratiti do početka nastavka u koji se ušlo pri 14:14. Ključnim su se pokazale uvodne minute drugog dijela, nakon 23:28 domaći su rukometaši uspješno održavali prednost te su na kraju stigli do 33:31 pobjede.

Romain Ternel postigao je osam pogodaka za Cesson u domaćoj pobjedi protiv Fenixa iz Toulousea. Sastav iz Rennesa slavio je s 28:24, a velike zasluge za ovaj uspjeh idu i na račun vratara Lemonnea koji je skupio 15 obrana. Gostujući sastav sa šest su pogodaka predvodili Jerome Fernandez i Alexandros Vasilakis. Domaći sastav počeo se odvajati u 40. minuti pri 17:17, sve do tada momčadi su uz pogodak, dva prednosti na jednoj i drugoj strani bile ravnopravne.

Sastav Billerea niti u svom posljednjem pokušaju nije uspio osvojiti makar bod već se od društva najboljih oprostio na nuli u rubrici bodova. Posljednji poraz nanio mu je domaći Ivry za kojeg je tri pogotka iz isto toliko pokušaja postigao Davor Dominiković. Argentinski reprezentativac Diego Simonet postigao je sedam. Četiri je puta precizan u dresu Billerea bio Ragot. Ivry ja slavio s laganih 32:21.