Nacional uvjerljivo slavio u trećoj utakmici finalne serije i došao na prag osvajanja 1. HMNL

Ivan Dominik • nedjelja, 09.06.2013.

Zagrebački Nacional odnio je pobjedu u trećem okršaju protiv Vrgorca u finalnoj seriji doigravanja 1. HMNL. Za razliku od prve dvije utakmice, treća nije bila nimalo neizvjesna, a neizvjesnosti ju je lišio Nacional deklasiravši Vrgorčane uz 5:1. Time su Novinari došli i do praga osvajanja naslova prvaka, budući da se serija igra na tri dobivena dvoboja...

U trećoj utakmici finalne serije doigravanja u 1. HMNL, zagrebački je Nacional slavio po drugi put u seriji protiv Vrgorca te time napravio ogroman korak ka tituli. Momčad Roberta Grdovića bila je premoćna te je u trećem dvoboju deklasirala Nebeskoplave zabivši im čak pet pogodaka.

Nakon 3:1 na poluvremenu, Novinari su slavili s visokih 5:1 i uvjerljivo, za razliku od prve dvije utakmice, okončali susret kojim su poveli u finalnoj seriji na tri pobjede - 2-1. Nešto je neizvjesnije bilo u prvom dijelu, nego u nastavku, no od početka utakmice vidjela se sva jakost domaćina.

Nacional je poveo u šestoj minuti golom svog najboljeg igrača, Koraba Morine, a nedugo zatim nadovezao se mladi i perspektivni Goran Ugarković koji je povisio rezultat na 2:0 za domaćine. Nakon toga zabio je i Vrgorac, koji se napokon trgnuo i preko Denisa Mijatovića u 14. minuti vratio neizvjesnost utakmici. Međutim, ona je brzo poslije toga potpuno otklonjena.

Do kraja prvog dijela još je Igor Leskovar pogotkom minutu prije kraja ogleda donio nova dva gola prednosti, a poslije pauze domaćin je samo potvrdio svoju uvjerljivu pobjedu. U 31. minuti, nakon dugog perioda bez golova, Dino Kovač poentirao je i četvrti put za domaću momčad u utakmici, dok je u posljednjim trenucima susreta Ugarković svojim drugim pogotkom utakmice dovršio priču i zabio za konačnih 5:1 Nacionala.

Sada slijedi četvrti finalni susret, koji će se igrati u Vrgorcu, i kojim će domaća momčad imati priliku stići do novog izjednačenja, dok će Nacional u slučaju pobjede napokon osvojio toliko željeno prvenstvo.