Francuskinje neki drugi svijet, Hrvatska proigrala kada je bilo prekasno

Branimir Korać • srijeda, 19.06.2013.

Hrvatske košarkašice upisale su očekivani poraz u prvom susretu drugog kruga Europskog prvenstva. Domaćin Francuska bio je bolji sa 78:70, što je još i odličan rezultat kako je na kraju moglo završiti...

Hrvatska - Francuska 70:78 (10:23, 19:43, 49:65)

Hrvatska: Ivezić 7 (5 skokova), Jelavić 5, Mišura 11, Benić 0, Salopek 7 (4 skoka), Režan 11, Ciglar 2, Lelas 18 (9 skokova, 4 izgubljene), Slišković 2, Vrdoljak, Ivanković 7 (4 skoka), Bosilj 0.

Francuska: Yacoubou 9 (5 skokova), Miyem 6, Tchatchouang 8 (7 skokova), Gruda 6 (8 skokova), Lawson 12, Dumerc 8, Ayayi 2 (4 skoka), Gomis 4, Amant 4, Skrela 6, Ndongue 10 (5 skokova), Lardy 3.

Blokade: Hrvatska 2, Francuska 3

Na dvoboj protiv Francuske svi su nekako gledali kao na priliku za opuštenu utakmicu u kojoj Hrvatska može isprobati neke stvari i dobrom predstavom podići samopouzdanje. Francuska je apsolutni favorit za osvajanje naslova europskih prvakinja, preveliki zalogaj za hrvatsku reprezentaciju i bilo je malo onih koji su vjerovali u čudo.

U cijeloj priči niti igračice nisu vjerovale u čudo i upravo tako su izgledale više od 20 minuta na parketu. Francuska je koristila sve svoje prednosti, s druge strane Hrvatska je nizala početničke pogreške na obje strane parketa i u jednom trenutku prednost Francuske je iznosila 31 poen.

6. Hrvatska 0-3 (-28)

4. kolo, 21. lipnja: Hrvatska - Srbija (14:00), Velika Britanija - Bjelorusija (16:30), Francuska - Češka (20:00)

Međutim na kraju je završilo 78:70 što i ne zvuči tako loše, dijelom zbog puno kvalitetnije igre Hrvatske u napadu, a dijelom i zbog nešto opuštenijeg izdanja Francuskinja.

Prvo poluvrijeme bilo je jako loše. Od samog početka Hrvatska je izgledala neprepoznatljivo, napad je bio totalno bezidejan, a kada je tako, onda se ispucavaju šutevi za tri poena bez rezona i kada treba i kada ne treba. Izbornik Bralić je vrlo brzo izgubio strpljenje i pozvao igračice na predavanje, međutim nije pomoglo. Prednost Francuske je rasla, bilo je 18:2 pa 21:4, 37:12 i na poluvremenu je na semaforu stajalo 43:19.

Porazne činjenice za Hrvatsku ležale su u statističkim kategorijama. Skok je očekivano bio na strani Francuske, ali 32:12 u skoku uz 13 napadačkih skokova Francuskinja je ispod kritike bez obzira na očekivanu inferiornost Hrvatske. Dodajmo tome i 0/10 za tri poena i jasno je zašto je Francuska visoko vodila.

Međutim u drugom poluvremenu situacija se potpuno promijenila. Hrvatska je pokazala daleko bolju igru, a to dobro izdanje je započelo nakon što je Francuska povela 56:25. Nakon toga je Hrvatska polako smanjivala zaostatak da bi u završnici susreta uspjela doći do solidnih 78:70.

Ono što nije dobro radila u prvom poluvremenu, Hrvatska je puno bolje radila u drugom. Popravila je igru na obje strane parketa i dala nadu da s izdanjem iz drugog poluvremena može do dvije pobjede u susretima protiv Srbije i Velike Britanije.

• narada10820.06.2013. u 22:54
    A Srpkinje dobile Belarus protiv kojih su se naše tako mučile i zasluzeno izgubile. Znači bit će papreno.
    narada108
  • Obrisan korisnik20.06.2013. u 11:10
    ak ništa drugo, barem su najzgodnije..
  • Obrisan korisnik20.06.2013. u 08:41
    koji je ovo sport?? ,pokusao sam gledati prvo pol.!!! pa to jr cisti mazohizam, jel njih netko placa za ovo???
  • narada10820.06.2013. u 01:04
    @Luka, ako se nadovezuješ na moj post, slazem se 100 %. Nakon te anti-košarke mi je ostao samo sarkazam.
    narada108
  • Obrisan korisnik19.06.2013. u 23:56
    bezveze.. Francuskinje odradile posao u 2. poluvremenu s 20%... naše cure su blago rečeno koma..