Branimir Korać • subota, 22.06.2013.

Nogometaši Hajduka odigrali su prvu pripremnu utakmicu uoči početka nove sezone. U Mariboru su igrali protiv slovenskog prvoligaša Rudara iz Velenja i uvjerljivo su slavili 3:0...

Hajduk je s vrlo dobrim nastupom otvorio serijal pripremnih utakmica uoči nove sezone. Prvi protivnik je bio Rudar iz Velenja koji je u Mariboru svladan s glatkih 3:0.

Igor Tudor dao je priliku većini igrača koji se nalaze na Pohorju na pripremama, a posebno odlično ju je iskoristio mladi vratar Dante Stipica koji je odradio jako dobrih 90 minuta.

Do vodstva su Splićani stigli u završnici prvog poluvremena kada je u 40. minuti Goran Milović poslao loptu u mrežu nakon što ju je odbio vratar Rozman poslije udarca Kouassija.

U drugom dijelu Hajduk je dovršio posao preko mladog napadača Tomislava Kiša koji je dva puta zatresao velenjsku mrežu. Kod prvog gola najveći dio posla obavio je Ivan Vuković koji je mogao potpuno potopiti Rudar u završnici susreta, ali nije iskoristio dvije dobre prilike.