Igor Šestak • utorak, 25.06.2013.

Četiri dana nakon što su s glatkih 3:0 svladali Rudar iz Velenja, nogometaši Hajduka su odigrali novu pripremnu utakmicu i ponovno slavili bez primljenog pogotka. S minimalnih 1:0 u Mariboru su svladali rumunjski Petrolul, a pogodak odluke postigao je Jean Evrard Kouassi već u trećoj minuti utakmice.

Na stadionu Železničara u Mariboru u utorak su zanimljivu pripremnu utakmicu odigrali osvajači nacionalnih kupova Hrvatske i Rumunjske, Hajduk i Petrolul.

Momčad Igora Tudora odlučno je krenula u susret i nakon samo dvije minute igre stigla do vodećeg pogotka. Jozinović je u kaznenom prostoru Rumunja idealno poslužio Kouassija, koji se samo "naklonio" i glavom sa sedam metara pospremio loptu u mrežu nemoćnog vratara Petrolula Bornescua.

Bornescu je bio nemoćan i u 11. minuti kada je Tomičić dobro pucao s desetak metara, ali je lopta odsjela na stativi. U 26. minuti odličnom se solo-akcijom istaknuo Caktaš, ali je uspio izboriti tek korner.

Rumunji su najbolju priliku u prvom dijelu imali u 30. minuti kad je pred Blaževića sam izašao Cristea, ali je Hajdukov vratar izašao kao pobjednik iz tog dvoboja. Na drugoj strani još je jednu priliku u završnici poluvremena imao Galešić, ali Bornescu je zaustavio njegov pokušaj.

U nastavku su na igru značajno utjecale brojne izmjene pa je bilo manje uzbuđenja nego u prvih 45 minuta. Nakon desetak minuta igre u nastavku Petrolul je imao odličnu priliku preko Younesa koji je uspio prebaciti Blaževića, no Milović je uspio sačuvati mrežu Bilih. Blažević se u 81. minuti istaknuo dobrom obranom Bokilinog udarca, dok je najbolju priliku za Hajduk propustio realizirati Jozinović u samoj završnici susreta.

Hajduk je tako uspio sačuvati rano stečeno vodstvo i upisati drugu pobjedu na pripremama za novu sezonu, a dobra vijest za Igora Tudora svakako je činjenica da njegova momčad u 180 minuta nije primila niti pogodak.

Prijateljska utakmica:
Petrolul Ploiesti - Hajduk 0:1 (Kouassi 3')

Petrolul Ploiesti: Bornescu (od 61' Valincius), Enza-Yamissi, Neag, Guilherme, Cristea, Mustivar, Boudjemaa, Cristescu, Romario, Morar, Sandaza (drugo poluvrijeme: Grozav, Alves, Grecu, Bokila, Hoban, Pablo Torres, Younes, Popescu, Martinez, Lungu)

Hajduk: Blažević, Vršajević (od 65' Tomaš), Milović, Milić (od 46' Elez), Jozinović, Sušić (od 65' Pašalić), Anđelković, Caktaš (od 83' Nižić), Galešić (od 61' Džoni), Kouassi (od 77' Bencun), Tomičić