Ivor Krapac • srijeda, 26.06.2013.

Nogometaši Hajduka su u zatvorenoj trening utakmici u Slovenskim Konjicama došli do pobjede nad ukrajinskim Karpatyjem iz Lviva. Hajduk je slavio s 2:1, a oba pogotka za momčad Igora Tudora zabio je Tomislav Kiš...

Hajduk je nastavio pripreme u Sloveniji još jednom utakmicom, odigranom u srijedu u Slovenskim Konjicama. Momčad koju vodi Igor Tudor je u zatvorenom trening dvoboju došla do 2:1 protiv ukrajinskog Karpatyja iz Lviva, a osobito raspoložen bio je Tomislav Kiš, koji je postigao dva pogotka, u 30. i 40. minuti.

Prije toga, ukrajinska momčad došla je u vodstvo u 23. minuti, kada je zabio Mladen Bartulović, bivši igrač Hajduka.

Tudor je mogao biti zadovoljan prikazanom igrom, a nešto manje razloga za sreću imao je jedino efikasnošću, s obzirom da je njegova momčad mogla zabiti i više pogodaka. Kiš je svoj prvi zabio na asistenciju Filipa Bradarića, a do drugoga je došao na kraju akcije u kojoj su sudjelovali Dino Mikanović, Mario Pašalić i Mirko Oremuš.

Karpaty je dvaput ozbiljno zaprijetio u završnici utakmice. Roman Pidkivka je u 84. minuti promašio glavom, a Goran Blažević je u posljednjim trenucima spasio svoja vrata lijepom intervencijom.