Ivor Krapac • subota, 29.06.2013.

Nogometaši Dinama su u novom pripremnom ogledu u Sloveniji u petak bili bolji od iranskog prvoligaša Sepahana, kojem je na klupi Zlatko Kranjčar. Momčad Krunoslava Jurčića slavila je s 2:0, s po jednim postignutim pogotkom u svakom poluvremenu...

Dinamo je tijekom priprema u Sloveniji u petak odigrao još jednu utakmicu. Momčad Krune Jurčića je u Murskoj Soboti s 2:0 pobijedila iranski Sepahan iz Isfahana, čiji je trener Zlatko Kranjčar, bivši Dinamov proslavljeni igrač i šef struke i nekadašnji hrvatski izbornik.

Prvi pogodak na utakmici pao je u 36. minuti. Jurčićeva momčad okrunila je dotadašnju terensku inicijativu zabivši iz prekida, sa Sammirovim ubacivanjem iz kuta i udarcem glavom Šime Vrsaljka za vodstvo od 1:0.

Soudanijeve prve minute

Po priključivanju svojoj novoj momčadi poslije obveza s reprezentacijom Alžira, u petak je za Dinamo prvi put zaigrao i krilni napadač El Arbi Hilel Soudani. S početkom među prvih 11, Soudani je zaigrao na desnom krilu i na terenu bio tijekom prvih 45 minuta. U drugom dijelu zamijenio ga je Ante Rukavina.

Rezultat je promijenjen u 85. minuti. Za to se pobrinuo Alen Halilović, koji je zaključio lijepi prodor preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora za povećanje na 2:0. Halilović se poslije upisivanja na semafor okrenuo prema tribini i posvetio pogodak suigraču i prijatelju Zvonku Pamiću, koji je nedavno izgubio brata Alena.

"Naravno da mi je drago zbog pogotka, no najvažnije je da mi sve bolje igramo i dižemo se u formi. Što se tiče gola, htio bih naglasiti kako ga posvećujem svom velikom prijatelju Zvonku Pamiću", kazao je 17-godišnji veznjak u razgovoru za Dinamovu službenu internetsku stranicu poslije pobjede.

Kruno Jurčić je za gnkdinamo.hr rekao da je zadovoljan igrom svoje momčadi. "Bilo mi je bitno da izgledamo kao ekipa jer je u ovoj fazi priprema teško očekivati nekakvu veliku protočnost u igri i mali broj grešaka", osvrnuo se Dinamov trener: "Cijelu utakmicu smo držali formaciju, bili smo kompaktni i stvorili dosta šansi, tako da je ukupno gledano dojam jako dobar."

Prijateljska utakmica, Murska Sobota:
Dinamo - Sepahan 2:0

Dinamo: Migliore, Vrsaljko, Addy (od 46. Jedvaj), Šimunić, Ibanez (od 61. Pivarić), Ademi (od 61. Leko), Soudani (od 46. Rukavina), Husejinović (od 61. Brozović), Sammir (od 61. Antolić), Fernandes (od 61. Halilović), Kramarić (od 61. Krstanović)

Sepahan: Rahman, Hamood, Izadinejad, Kalizadeh, Aghili, Bulko, Omid, Alian, Papi, Sukaj (J. Karimi 5') , Đalović

• Obrisan korisnik29.06.2013. u 13:44
    Nema članka o potencialnoj kupnji Hajduka od strane amera a? U redakciji se ne možete složiti jel to dobro ili šta?
  • Obrisan korisnik29.06.2013. u 11:50
    Bravo dinamo, jedva čekam superkup i otvaranje europske sezone...