Sportnet • nedjelja, 30.06.2013.

Nogometaši Hajduka u prijateljskoj su pripremnoj utakmici zatvorenoj za gledatelje odigrali neodlučeno 2:2 s pričuvnim sastavom moskovskog Lokomotiva. Splićani su već nakon pola sata vodili s dva pogotka prednosti, no ruska je momčad do kraja susreta ipak došla do izjednačenja.

Prijateljsku utakmicu iza zatvorenih vrata odigrali su u Limbušu pored Maribora splitski Hajduk i moskovski Lokomotiv. Konačan rezultat bio je 2:2, a Hajduk može žaliti zbog ispuštene prednosti od dva pogotka.

Već u sedmoj minuti Splićane je u vodstvo doveo Tomislav Kiš, a nakon pola sata igre Hajduku je pomogao i vratar Lokomotiva Miroslav Lobancev, kojemu je lopta nakon udarca iz kuta ispala iz ruke i odsjela iza crte ruskog gola.

Sada već bivša momčad Slavena Bilića ipak je uspjela do kraja utakmice doći do izjednačenja. Samo četiri minute nakon drugog pogotka Hajduka i nakon još jednog kornera precizan je bio Aleksandr Lomakin, a deset minuta prije završetka utakmice za 2:2 pogodio je Samir Masimov.

Splićani večeras u 20 sati gostuju u Zavrču, gdje će igrati protiv istoimenog slovenskog prvoligaša. Za razliku od ogleda s Lokomotivom, na ovu utakmicu pristup će imati i navijači.