Hajduk bolji od Zavrča, pripreme u Sloveniji privedene kraju

Ivor Krapac • nedjelja, 30.06.2013.

U posljednjoj utakmici tijekom priprema u Sloveniji, na Pohorju, nogometaši Hajduka su u nedjelju navečer gostovali u Zavrču i došli do pobjede protiv tamošnjeg novog slovenskog prvoligaša. Susret je okončan s 2:1 u korist momčadi Igora Tudora, uz po jedan neiskorišteni kazneni udarac na svakoj strani...

Nepunih tjedan dana prije ogleda s Dinamom u Superkupu, iduće subote u Zagrebu, nogometaši Hajduka priveli su kraju pripreme na Pohorju. U posljednjoj utakmici tijekom boravka u Sloveniji, momčad Igora Tudora je u nedjelju navečer s 2:1 slavila u Zavrču, u ogledu s istoimenim tamošnjim klubom, novim članom slovenske prve lige.

Hajduk je u ranoj fazi utakmice nekoliko puta zaprijetio domaćem vrataru Gregoru Finku, no poslije 10-ak minuta pune je ruke posla imao i Lovre Kalinić, koji je započeo susret na Hajdukovim vratima. Poslije prekršaja Antonija Milića nad Marijem Brlečićem u kaznenom prostoru, Zavrč je dobio idealnu priliku iz 11-erca - no, Kalinić je prvo "skinuo" kazneni udarac Dorisa Kelenca, a potom i dodatni pokušaj za domaći dolazak do vodstva.

Tudorova momčad je u nastavku prvog poluvremena nastavila pritiskati Zavrč, a tu inicijativu Hajduk je naplatio u 37. minuti. Poslije ubacivanja Mije Caktaša iz prekida, Goran Milović glavom je zabio prvi pogodak na utakmici.

Preostali golovi pali su u posljednjih 20-ak minuta, kada je u obje momčadi na terenu bilo nekoliko igrača koji su počeli utakmicu na klupi. Dvojica Hajdukovih tinejdžera, obojica rođeni 1995. godine, potpisali su drugi pogodak Tudorove momčadi, akciju je započeo Mario Pašalić, a zabio je Tonći Mujan, no Splićani su imali odličnu priliku da se ne zaustave samo na tome.

Nedugo poslije dolaska do 2:0, Hajduk je mogao povećati prednost. Poslije prekršaja nad Avdijom Vršajevićem u 16-ercu, kazneni udarac izveo je Mijo Caktaš, ali njegov pokušaj obranio je Gregor Fink.

Zavrč je svoj jedini pogodak zabio u sudačkoj nadoknadi. Strijelac je bio Miha Kokol.