Mihaela Bradovski • srijeda, 17.07.2013.

Nogometaši Lyona u Red Bull Areni u Harrisonu odigrali su pripremnu utakmicu protiv domaćih New York Red Bullsa i na kraju su se morali zadovoljiti 2:2 remijem protiv dobrog protivnika...

Olympique iz Lyona se priprema za novu sezonu u SAD-u i to je iskoristio za odigravanje prijateljske utakmice protiv New York Red Bullsa za koje nastupa i Thierry Henry.

Henry nije nastupio protiv Lyona, nije bio u kombinaciji jer ga domaćin čuva za prvenstveni dvoboj protiv Toronta u subotu, no i bez njega su Red Bullsi bili vrlo neugodan protivnik.

Francuzi su do vodstva stigli u trećoj minuti kada je Alexandre Lacazette pucao, domaći vratar Luis Robles odbio loptu, ali ona se nesretno odbila od braniča Jamisona Olavea u mrežu.

Rani pogodak nije obeshrabrio domaćina koji u 31. minuti dolazi do poravnanja. Kratko je opasnost očistio Milan Biševac, no najprisebniji je bio Dax McCarty koji zabija za 1:1.

Bio je to ujedno i rezultat prvog poluvremena da bi u drugom dijelu New York stigao do preokreta u 62. minuti, a za njega su zaslužni asistent Lloyd Sam i strijelac Andre Akpan.

Ipak, Francuzi su uspjeli stići do poravnanja i to golom Yoanna Gourcuffa u 75. minuti. Prije toga je tri sjajne prilike propustio Lacazette.

"Ovaj susret je bio kao da smo igrali protiv dobre europske momčadi. MLS je jako napredovao i sada imate puno europskih igrača i domaćih igrača koji posjeduju kvalitetu. Mislim da se polako razlika između europskog i američkog nogometa smanjuje", rekao je nakon susreta Remi Garde.