Manchester prvak

Hrvoje Niče • nedjelja, 16.04.2000.

Balada je završena. Manchester je opet prvak. No, jeli itko i sumnjao da neće. Premda je početak sezone bio težak, možda čak i poražavajući, "crveni vragovi" su pokazali što znači biti vrhunski igrači u vrhunskom klubu. Pobjeda od 4:0 nad Sunderlandom za otvaranje novog šampanjca. Već u trećoj minuti Solskjaer je navijačima dao povod za otvaranja velikog slavlja na Old Traffordu. Isti je igrač postigao goli i u 53. minuti, a pridružili su mu se i Butt (66), te Berg (70). Istim rezultatom slavio je i Everton nad Bradfordom, dok je Aston Villa pobijedila Tottenham 4:2 u gostima, premda je Tottenham vodio 2:0 sve do 60 minute i realizacije jedanaesterca Dublina.

Derby je izbubio od West Hama, sadašnjeg kluba Igora Štimca koji je zamjenjen u 82. minuti, dok je Strupar na strani Derbya igrao cijelu utakmicu, ali bismo rekli, suzdržano. iznenađenje kola je svakako pobjeda Leicestera nad Newcastleom u gostima od 2:0, a golove su postigli Cottee (7) i Savage (52). Sheffield je slavio nad Chelsea kojeg ovaj tjedan čeka težak uzvratni susret Lige Prvaka u Barceloni, bez obzira na prednost od 3:1.

U utakmicama odigranim u nedjelju Arsenal je stigao do pobjede nad posrnulin Leedsom od čak 4:0, dok Liverpool odlično iskorištava tu priliku, te pobjedom nad Wimbledonom od 1:2 čvrsto zauzima drugu poziciju.