Branimir Korać • petak, 19.07.2013.

U dva prijateljska susreta odigrana u petak njemački klubovi nisu bili uspješni. Ajax je nadigrao Werder, a Wolfsburg je poražen na gostovanju kod Cluba Bruggea...

Ajax je u petak imao naporan program, odradio je dvije utakmice, ali i upisao dvije pobjede. Nakon što je slavio protiv Osasune 1:0, u Meppenu je igrao protiv Werdera i odnio pobjedu 3:2.

Nizozemci su od početka susreta bili bolji protivnik, a do prvog pogotka došli su u 39. minuti. Dobar dio posla obavio je Bojan Krkić koji je ubacio oštru loptu pred gol Werdera gdje se našao Daley Blind i zabio za 1:0.

Svega tri minute kasnije Ajax je povisio vodstvo. Ovaj put je strijelac bio Krkić na dodavanje Siema de Jonga i to uz vrlo lošu reakciju obrane Nijemaca.

Početkom drugog poluvremena u igru je ušao i igrač sa šireg Štimčevog popisa Mateo Pavlović. Do kraja susreta Werder je pokušavao doći do preokreta te je u 83. minuti uspio smanjiti zaostatak preko Akpale, međutim Ajax je ponovno odmaknuo golom Eriksena u 88. minuti. Na ulasku u sudačku nadoknadu Petersen je postavio konačnih 3:2.

Drugu utakmicu zaredom Werder je od nizozemskih klubova izgubio s 3:2, prvo je to biolo prije nekoliko dana protiv Zwollea, a sada i protiv Ajaxa.

Werder - Ajax 2:3 (0:2)

Werder: Mielitz, Caldirola, Fritz, Gebre Selassie, Lukimya, Stevanović, Ekici, Hunt, Kroos, Makiadi, Arnautović. (još su igrali: Petersen, Elia, Akpala, Hartherz, Ignjovski, Pavlović, Prödl, Füllkrug, Trybull, Aycicek)

Ajax: Vermeer, Blind, Moisander, Van Rhijn, Veltman, De Jong, Eriksen, Poulsen, Bojan, Fischer, Sigthorsson. (još su igrali: De Sa, Alderweireld, Koopers)

Club Brugge upisao je pobjedu protiv Wolfsburga za kojeg su nastupili i Ivan Perišić i Ivica Olić. Perišić je protiv svojeg bivšeg kluba odigrao 71 minutu, a Olić je u igru ušao baš u toj skupini igrača koji su 20 minuta prije kraja odmijenili nekolicinu iz startne postave.

Domaćin je doživio hladan tuš već u drugoj minuti susreta kada je dobru akciju Jana Polaka pogotkom okončao Diego.

Do kraja prvog poluvremena pogodaka više nije bilo, a u nastavku su efikasniji bili domaćini. Prvo je u 65. minuti Tom De Sutter nakon što je Diego Benaglio odbio loptu poravnao na 1:1 da bi u 86. minuti Maxime Lestienne postavio konačnih 2:1. Nešto prije pogotka domaćina, priliku za goste propustio je Ivica Olić, lopta je nakon njegovog pokušaja završila na gredi.

Club Brugge - Wolfsburg 2:1 (0:1)

Club Brugge: Mathew Ryan, Tom Hogli, Björn Engels, Brandon Mechele, Laurens De Bock, Timmy Simons, Jonathan Blondel (80’ Birger Verstraete), Shangyuan Wang (89’ Enock Adu), Maxime Lestienne (89’ Boli Bolingoli), Eidur Gudjohnsen (59’ Tom De Sutter), Lior Refaelov (80’ Tuur Dierckx).

Wolfsburg: Diego Benaglio, Patrick Ochs, Naldo, Robin Knoche, Ricardo Rodriguez (71’ Marcel Schäfer), Vieirinha (75’ Stefan Kutschke), Jan Polak, Slobodan Medojević (71’ Maximilian Arnold), Diego (71’ Giovanni Sio), Ivan Perišić (71’ Daniel Caligiuri), Bas Dost (71’ Ivica Olić).