MAXtv Prva liga, 2. kolo, 22.07.2013, 20:15 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Hudika (Varaždin), Loparac (Sladojevci)

Filip Han • ponedjeljak, 22.07.2013.

Osijek je u Gradskom vrtu dočekao Lokomotivu. Domaći su pokazali solidnu igru, dominirali su u prvom djelu, no drugo poluvrijeme donijelo je nešto raspoloženije goste koji su uspjeli nadoknaditi zaostatak od jednog pogotka, a zatim i preokrenuti rezultat nakon kaznenog udarca...

Otvaranje utakmice bilo je obilježeno Osijekovim posjedom lopte, dok je Lokomotiva bila u potpunosti povučena. U prvih desetak minuta igre nije se moglo vidjeti mnogo ni s jedne strane, a prva poluprilika ubilježena je u devetoj minuti za domaće, no dobro je reagirao vratar Picak.

Lokomotiva je svoje rijetke prilike pokušavala stvoriti po bokovima, gdje je prednjačio rastrčani Šitum, no nijedan ubačaj nije bio dovoljno precizan, pa domaći vratar nije bio prezaposlen. Osijek je u 24. minuti ponovno ozbiljnije zaprijetio nakon što je Dugandžić uputio udarac po zemlji s desne strane, a samo minutu kasnije pokušao je i Barišić, no oba su udarca bila preslaba da bi bila efikasna.

Osijek je napokon realizirao svoj napad u 33. minuti kada je Šorša lijepim driblingom prošao dvojicu braniča te pucao u donji desni kut i poentirao pored Picaka koji nije najbolje reagirao.

Nakon pogotka Osijek je nastavio pritiskati, a domaći mogu žaliti za prilikom iz 36. minute kada na prazan gol nije pucao Lulić. Bila je to posljednja prava prilika u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo s prednosti domaćih.

Početak drugog poluvremena donio je više aktivnosti s obje strane. Gosti su se probudili, a Osijek je nastavio pritiskati, pa se u prvih petnaestak minuta moglo vidjeti nekoliko solidnih prilika od obje momčadi.

Buđenje Lokomotive donijelo im je i izjednačenje u 55. minuti utakmice. Nakon ubačaja s lijevog boka na pravom se mjestu našao Musa te glavom postavio rezultat od 1:1.

Pet minuta poslije tog pogotka u dobroj se prilici našao Lulić pred samim vratima, no Lokomotivu je dobrom reakcijom spasio Picak. Osijekov udarni par u ovoj utakmici Dugandžić - Barišić još je nekoliko puta kreirao prilike, no obrana Lokomotive bila je koncentrirana i čvrsto je rješavala sve probleme pred svojim vratima.

U posljednjih dvadesetak minuta tempo utakmice značajno je pao, a novo uzbuđenje dogodilo se u 81. minuti kada je dobro pucao Pjaca, no domaći vratar uspio je to obraniti. Već dvije minute poslije Osijek je uzvratio ubačajem za Dugandžića, no on nije uspio uputiti precizan udarac.

Lokomotivino najjače oružje - kontre, isplatilo se u 86. minuti nakon što je raspoloženi Pjaca povukao preko polovice terena, a zatim je srušen u kaznenom prostoru nakon čega je dosuđen penal. Siguran izvođač bio je Trebotić čime je svojoj momčadi donio pobjedu rezultatom od 1:2.

• nido23.07.2013. u 11:06
    Lokosi su postali zahebani, poceli su dobijati i na misice tekme. Pokazuje se Ivkovic jako mudar i ima znanja. Ove godine zna da ima slabiju i limitiraniju ekipu pa je odmah prilagodio tome, preda posjed i onda vreba... ...
    nido
  • FMfanatic23.07.2013. u 10:39
    bit će Lokomotiva još bolja kad im se vrati neko od pravih špica.. neko ko može zadržat loptu gore. pokušavaju oni igrat od noge i kombinirati, ali sad su još "prelagani" ... vidjelo se odmah kad je Pjaca koji je malo jači u duelu ušo u drugom poluvremenu da to puno drugačije izgleda... u ovakvim... [više na forumu]
    FMfanatic
  • Obrisan korisnik23.07.2013. u 10:01
    Odlična utakmica. Šteta što se Lulić ozlijedio inače bi bilo svašta :) A mali Pjaca krene u slalom i pretrči pola ekipe za pobjedu, svaka čast. Ali najbolji dio je bila akcija kod prvog gola Lokosa!! Simpatiziram ove dvije ekipe, kao i Dragovoljac. Sretno!