Olić strijelac u Wolfsburgovoj pobjedi u Austriji, Perišić asistirao

Ivor Krapac • utorak, 23.07.2013.

Pripremajući se za novu sezonu u njemačkoj 1. Bundesligi, nogometaši Wolfsburga su u utorak gostovali u austrijskom Altachu. Wolfsburg je bio uspješan protiv tamošnjeg drugoligaša, a na putu do pobjede s 3:1, među strijelcima je bio i hrvatski reprezentativac Ivica Olić, na asistenciju Ivana Perišića. Utakmica je zbog jake kiše završena prijevremeno, u 85. minuti...

Hrvatski reprezentativni napadač Ivica Olić u utorak je postigao jedan od tri pogotka za svoj Wolfsburg u pobjedi nad austrijskim drugoligašem Altachom. Wolfsburg se trenutno priprema u Švicarskoj, u Bad Ragazu, a tijekom pripremnog razdoblja dogodio se izlet do Austrije i dolazak do 3:1 protiv Altacha, u njegovoj Cashpoint Areni.

Wolfsburg je poveo pogotkom Korejca Kooa Ja-Cheola u sedmoj minuti, dok se za izjednačenje austrijskog drugoligaša pobrinuo veznjak Martin Harrer (39'). Ivica Olić je u 59. minuti na asistenciju reprezentativnog kolege Ivana Perišića zabio za 2:1, a konačni rezultat je 16 minuta kasnije postavio brazilski obrambeni igrač Felipe Lopes.

Olić je igrao do 64. minute, kada ga je zamijenio srpski veznjak Slobodan Medojević. Ivan Perišić je u Wolfsburgovoj momčadi dobio priliku u drugom dijelu, kada je ušao umjesto Maximiliana Arnolda.

Vrijedi dodati da utakmica nije odigrana do kraja. U 85. minuti dogodio se prekid zbog jake kiše, a nastavka nije bilo.

Njemački prvoligaš s dvojicom hrvatskih reprezentativaca će naredni nastup u pripremama imati već u srijedu protiv švicarskog St. Gallena, a u nedjelju slijedi ogled s Olympiqueom iz Marseillea. U prvom kolu nove sezone u 1. Bundesligi Wolfsburg će 10. kolovoza biti na gostovanju kod Hannovera 96.