Bayern bolji od Barcelone, pogodak Mandžukića

Ivana Strahija • srijeda, 24.07.2013.

Europski prvaci, Bayern München, na Allianz Areni dočekali su Barcelonu i na kraju slavili s 2:0. Drugi je pogodak postigao hrvatski internacionalac Mario Mandžukić.

U Bayernovoj Allianz Areni danas su slavili domaćini, koji su Barcelonu otposlali s 2:0. Pogodak za potvrdu pobjede, onaj za 2:0, postigao je Mario Mandžukić u 87. minuti.

Bayernov početni sastav bio je Neuer; Rafinha, Dante, Boateng, Alaba; Thiago, Lahm, Kroos; Ribéry, Robben, Müller, dok je Barcelona krenula u sastavu Pinto; Montoya, Bartra, Mascherano, Adriano; Song, Jonathan dos Santos, Sergi Roberto; Alexis, Messi, Tello.

U Njemačku je Barca stigla bez Xavija i Andresa Inieste, a Bayern je odmah pokazao svoju nadmoć. Već u 14. minuti Nijemci dolaze do pogotka, kad je Franck Ribery odigrao za Phillipa Lahma, a ovaj je neometan glavom pogodio na pravo mjesto.

Prije njega, Pintu je prijetio Toni Kross, dok je sjajan šut Arjena Robbena blokirao Adriano. No, u prvoj je minuti slavni Lionel Messi pokušao pokazati Barcine mišiće, no njegov šut odlazi pored gola Bayerna.

U nastavku poluvremena, Bayern dominira, a onda u završnici prvog dijela, priliku za izjednačenje ima Cristian Tello, no na odmor se ide s 1:0.

Drugi dio donosi u potpunosti novu momčad Barcelone, s većinom članovima B ekipe i mladim nogometašima, dok su za Bayern ušli Xherdan Shaqiri, Mario Mandžukić i golman Tom Starke.

Poluvrijeme prolazi u dominaciji domaćina, koji se ni ne moraju previše truditi da bi Barcinu mladež držali na odstojanju. Nakon negodovanja publike zbog nešto manje aktivne igre, Bayern u završnici susreta kreće agresivnije, a Mandžukić postiže pogodak u 87. minuti kojim potvrđuje pobjedu svoje momčadi.

• Obrisan korisnik26.07.2013. u 10:18
    haha evo hejteri odmah proglašavaju krah tika take iako su igrali s drugom momčadi...
  • Obrisan korisnik26.07.2013. u 00:52
    bravo mandžo!!
  • crovitlaci25.07.2013. u 14:13
    Mario Mandžukić najbolji svjetski igrač? Razumijem da ga voliš zato što je Hrvat, ali napisati da je najbolji svjetski igrač je u najmanju ruku smiješno.
    crovitlaci
  • Obrisan korisnik25.07.2013. u 11:40
    Sve lošiji izvještaji sportneta u zadnje vrijeme... Barca je igrala bez onih koji su bili na Kupu konfederacija, odnosno 9 od svojih prvih 11, Bayernu su nedostajali Martinez i Goetze - u drugom poluvremenu se igrala baš prijateljska s isprobavanjem različitih rješenja - što je i poanta... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.07.2013. u 02:13
    alexis nemoj se pregrijat ali vremena se mijenjaju i Bayern je najjača europska momčad