Mihaela Bradovski • četvrtak, 25.07.2013.

U prijateljskoj utakmici odigranoj na Gerlandu domaći Olympique Lyon i madridski Real odigrali su bez pobjednika 2:2. Lyon je vodio 2:0, no Real se uspio vratiti i poravnati na konačnih 2:2...

Real je bio na rubu poraza na gostovanju u Francuskoj kod Lyona. Domaćin je odigrao jako dobro većim dijelom susreta, imao je i vodstvo 2:0 uoči završnice susreta, međutim Real je u finišu ipak stigao do poravnanja.

Carlo Ancelotti krenuo je s Lukom Modrićem na klupi, a u prvih 20 minuta Francuzi su potpuno dominirali, stvorili nekoliko opasnih prijetnji dok je Real bio potpuno bezopasan.

U takvoj igri Lyon je stigao do vodstva u 20. minuti briljantnim golom Clementa Greniera koji je nevjerojatno reagirao na ubačaj Lacazettea i ostavio Diega Lopeza bez šanse.

Primljeni pogodak probudio je Madriđane koji su počeli igrati sve bolje i sve više prijetiti, međutim kada se činilo da će gosti doći do poravnanja, Lyon je povisio prednost.

Igrala se 61. minuta kada je Danic dobro ubacio, a na pravom mjestu bio je Lisandro Lopez i Adan je svladan.

Na početku drugog poluvremena u igru je ušao i Luka Modrić koji je zaprijetio glavom nakon povećanja vodstva gostiju, no Lopes je obranio njegov pokušaj. Ipak, u 79. minuti Real je smanjio. U kaznenom prostoru Gonalons je srušio Čeriševa, a Morata je precizan s 11 metara za 2:1.

Četiri minute kasnije Real stiže do poravnanja. Lopes nije uspio dohvatiti loptu nakon izvedenog kornera, a to je iskoristio Casemiro koji zabija za 2:2.

Do kraja susreta više nije bilo rezultatskih promjena i završilo je remijem 2:2.

Olympique Lyon - Real Madrid 2:2

Olympique Lyon: A. Lopes, M. Lopes (Zeffane 85'), Biševac, Fofana (Umtiti 46'), Dabo, Gonalons, Malbranque (Ferri 85'), Grenier (Mvuemba 72'), Danic (Fekir 81'), Lacazette (Bahlouli 72'), Lisandro.

Real Madrid: D. Lopez (Adan 46'), Carvajal, Pepe (Mateos 61'), Nacho, Čerišev, Illiaramendi (Casemiro 35'), Isco (Rodriguez 61'), Ozil (Khedira 46'), Ronaldo (Morata 61'), Benzema (Modrić 46').