Ivor Krapac • četvrtak, 25.07.2013.

Chelsea je u četvrtak došao do treće i zasad najuvjerljivije pobjede na azijskoj turneji. Nova postala bila je u Indoneziji, u Jakarti, gdje je momčad Josea Mourinha nadjačala tamošnju All-Star selekciju s 8:1. S po dva pogotka istaknuli su se Romelu Lukaku i Ramires...

Nastavljajući svoju turneju Azijom, Chelsea je u četvrtak bio vrlo efikasan u Jakarti. Ogled sa selekcijom Indonezijskih XI okončan je s 8:1 za momčad koju vodi Jose Mourinho.

Chelsea je, tako, u ogledu s indonezijskom selecijom zabio pogodak više nego Arsenal ranije ovog mjeseca, ali za razliku od Topnika, londonski Plavi nisu uspjeli održati svoju mrežu čistom. Arsenal je sredinom srpnja nadjačao Indonežane sa 7:0.

Mourinhova momčad je u četvrtak poslije malo više od pola sata već imala 3:0. Domaću selekciju je u prvom dijelu najviše namučio Eden Hazard, koji je tijekom tih 45 minuta bio vrlo opasan, a zabio je i prvi pogodak na utakmici. Belgijac je u 22. minuti bio precizan iz 11-erca, do kojega je došlo nakon prekršaja nad Johnom Terryjem u kaznenom prostoru.

U 30. minuti na semafor se prvi put upisao brazilski veznjak Ramires, na kraju akcije u kojoj su sudjelovali i Hazard i Ryan Bertrand, a dvije minute potom pogodio je i Demba Ba. Ramires je pucao, suparnički vratar Mega odbio loptu, a Ba je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, iz kuta gledanja londonske momčadi.

Na poluvrijeme se otišlo s 4:0. John Terry zabio je glavom u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog dijela, poslije nabacivanja iz slobodnog udarca.

Chelsea nije popustio niti u nastavku utakmice. Tijekom prvih 15 minuta drugog poluvremena prednost je narasla na 7:0. U 51. je zabio Bertrand Traore, lijepim udarcem poslije dodavanja Branislava Ivanovića, u 52. se pridružio Romelu Lukaku, koji je iskoristio Hazardov centaršut s lijeve strane, a u 57. je do svojeg drugog pogotka došao Ramires, preciznim udarcem izvana.

Za kraj efikasnog nastupa Londončana, Romelu Lukaku je u 66. minuti zabio drugi put na utakmici, poslije asistencije Lucasa Piazona.

No, domaći nisu ostali bez barem nekakve utjehe. Nešto više od 20 minuta do kraja smanjili su na 8:1, a i za to je bio zaslužan Chelseajev igrač, češki obrambenjak Tomaš Kalas, koji je poslao loptu u vlastitu mrežu. Do posljednjeg sučeva zvižduka rezultat se više nije mijenjao.

Chelseaju je ova visoka pobjeda bila treća u Aziji, nakon 1:0 protiv tajlandskih Singha All-Starsa i 4:1 protiv Malezijskih XI.