Middlesbrough bolji od Bordeauxa s 2:1

Ivana Strahija • subota, 27.07.2013.

Bordeaux, pobjednik francuskog Kupa, gostovao je u Middlesbroughu i od tamošnjeg istoimenog kluba izgubio 1:2.

Pred otprilike četiri tisuće gledatelja na svom Riverside stadion u je danas poslijepodne Middlesbrough, član engleskog Championshipa, ugostio francuske osvajače Kupa, Bordeaux.

Oba je pogotka za Boro postigao Marvin Emnes, u 20. i 50. minuti. Prvi je gol bio školski primjer odlične suradnje na trenu, kad je Dean Whitehead dodao za Lukasa Jutkiewicza, a ovaj pronašao nečuvanog Emnesa, koji loptu šalje u francuski gol.

Drugi pogodak stiže nakon povratka na travnjak u drugom dijelu, Emnes je odlično reagirao na odbijenu loptu francuskog golmana Kevina Olimpe i matirao ga za 2:0.

Do počasnog su gola gosti stigli pet minuta pred kraj susreta, autor zgoditka je Henri Saivet, koji je loptu poslao u gornji kut gola Jasona Steelea.