Ivor Krapac • subota, 27.07.2013.

Engleski Southampton, čiji je član odnedavno Dejan Lovren, u pripremama za novu sezonu u subotu je slavio protiv Bešiktaša, kojem je na klupi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić. U utakmici odigranoj u Austriji Southampton je slavio s 3:1, a Lovren je bio na terenu u završnici susreta. Po očekivanju, Monaco je u svojem subotnjem pripremnom nastupu uvjerljivo slavio protiv Leicester Cityja...

Pripremajući se za početak nove sezone u engleskoj Premier ligi, Southampton se u subotu u austrijskom Villachu sreo s Bešiktašem i slavio s 3:1. Bio je to dvoboj s hrvatskim predstavnicima na obje strane. Slaven Bilić je s klupe pratio još jedan nastup svojeg Bešiktaša, koji je doživio treći poraz u pripremama, dok je Dejan Lovren najvećim dijelom susreta čekao svoju priliku na Southamptonovoj klupi.

Lovren je na teren ušao u 70. minuti, kada je zamijenio Josa Hooivelda.

Bešiktaš je zabio prvi pogodak na utakmici, a strijelac je bio Muhammed Demirci (62'). No, Southamptonu je 15-ak minuta u završnici utakmice bilo dovoljno za preokret. Rickie Lambert izjednačio je u 75., Emmanuel Mayuka pobrinuo se za vodstvo engleskog kluba u 78., a Lloyd Isgrove postavio je konačni rezultat u 90. minuti.

Southampton: Boruc, Chambers (46' Wanyama), Fonte, Hooiveld (70' Lovren), Fox (46' Shaw), Cork, Schneiderlin (58' Davis), Ward-Prowse (70' Isgrove), Guly (46' Lambert), Lallana (58' Puncheon), Rodriguez (70' Mayuka).

Bešiktaš: Gönen, Kurtulus, Sivok, Franco, Gülüm (46' Süzen), Kavlak, Özyakup (46' Demirci), Fernandes, Töre (73' Toraman), Sahan (46' Dentinho), Hugo Almeida (63' Pektemek).

Monaco bez iznenađenja u Engleskoj

Monaco se u Leicesteru susreo s tamošnjim članom Championshipa, drugog razreda engleskog klupskog nogometa, a zahvaljujući i Danijelu Subašiću, koji je bio na vratima od prve minute, gosti iz Kneževine slavili su s 3:0. Vrijedi dodati da je u momčadi koju vodi Claudio Ranieri bio i Radamel Falcao, najzvučnije ovoljetno Monacovo pojačanje, a kolumbijski napadač bio je jedan od tri strijelca za goste.

Monaco je poveo već u šestom minuti, pogotkom Layvina Kurzawe poslije Moutinhova ubacivanja iz kuta. Falcao je svoj pogodak zabio u 37. minuti, iskoristivši asistenciju Andreje Raggija s desne strane, a za završnih 3:0 se u 87. pobrinuo Marcel Tisserand.

• Obrisan korisnik28.07.2013. u 14:15
    Kako mi je drago da Suba brani u tako jakoj momčadi, ne da je to dobro za našu repku već i za njega, iduće sezone (ne ove) najvjerojatnije će igrati Ligu prvaka, odlično što ga je klub zadržao...
  • Philadelphia76ers27.07.2013. u 23:35
    objavite atalanta udinese, hrvati u glavnoj ulozi :D livaja 2 komada zabio, kelava crveni dobio , 5:2 za atalantu na kraju