Ivor Krapac • nedjelja, 28.07.2013.

Madridski Real je u pripremnoj utakmici odigranoj u Göteborgu bio uspješan protiv Paris SG-a. Nova momčad Carla Ancelottija nadjačala je njegovu donedavnu s 1:0, a u sastavu Reala u akciji je bio i Luka Modrić, koji je odigrao prvih 45 minuta. Milan je bio na gostovanju u Valenciji, na otvaranju pripremnog turnira International Champions Cup, s dolaskom do 2:1 protiv domaće momčadi...

Nogometaši Reala nastavili su pripreme za novu sezonu susretom s još jednim francuskim suparnikom. Nakon što su ranije ovog tjedna Madriđani na Gerlandu odigrali 2:2 protiv Lyona, novi izazov za momčad Carla Ancelottija bio je ogled s Paris Saint-Germainom, kojeg je Ancelotti vodio do kraja prošle sezone. U utakmici odigranoj u Göteborgu Real je slavio s 1:0, uz jedini pogodak sredinom prvog dijela, kada je zabio Karim Benzema.

U veznom redu Realove momčadi zaigrao je i hrvatski reprezentativac Luka Modrić. Ancelotti je Modrića poslao na teren od početka utakmice, a zamijenjen je nakon prvog poluvremena. Umjesto hrvatskog reprezentativnog veznjaka, u drugom dijelu u akciji je bio Brazilac Casemiro.

Poslije nekoliko propuštenih prilika u početnoj fazi utakmice, među kojima je bila i jedna Modrićeva, s promašenim udarcem ljevicom izvana, Real je ipak zabio u 23. minuti. Nakon dodavanja Mesuta Özila, Karin Benzema je s ruba kaznenog prostora pucao isprve i vrlo precizno, za dolazak Madriđana do 1:0.

U nastavku prvog poluvremena probudio se i PSG, ali rezultat se nije mijenjao. Parižani nisu uspjeli do pogotka ni u nastavku susreta, kada su prijetili Zlatan Ibrahimović, Lucas Moura i Javier Pastore.

Valencia je na svojoj Mestalli dočekala Milan na početku International Champions Cupa, koji u nastavku ljeta seli u SAD. Na ovom turniru u akciji će biti i Chelsea, Everton, milanski Inter, Juventus, madridski Real i Los Angeles Galaxy, a počelo je Milanovom subotnjom gostujućom pobjedom s 2:1.

Utakmica nije počela kako se Milan nadao, s obzirom da Robinho u ranoj fazi susreta nije iskoristio kazneni udarac, s obranom suparničkog vratara Vicentea Guaite. No, Brazilac se taj propust iskupio u 21. minuti, kada ga je u povoljnu poziciju gurnuo Andrea Poli, a Robinho je bio precizan desnom nogom.

Na 2:0 povisio je Nigel de Jong. Nizozemac je u 38. minuti poslije nesmotrenosti domaćina u vlastitom kaznenom prostoru zabio jako lijep pogodak iz daljine, ostavljajući Guaitu bez veće šanse da to obrani.

Valencia je u nastavku utakmice stigla samo smanjiti. Za završnih 2:1 zabio je Dani Parejo (53'), a sve što su domaći iza toga pokušavali nije ušlo u suparničku mrežu. Milan se do kraja susreta dobro branio.