Damir Žbulj • nedjelja, 28.07.2013.

Nogometaši idućeg suparnika zagrebačkog Dinama u kvalifikacijama za Ligu prvaka, Šerifa iz Tiraspola, odigrali us ovog vikenda prvu utakmicu domaćeg prvenstva u kojem nisu na svom terenu uspjeli do pobjede protiv Zimbrua. Završilo je 2:2, iako je 20-ak minuta prije kraja gost imao veliku prednost od 0:2...

Šerif iz Tiraspola stari je znanac zagrebačkog Dinama, a ove sezone dvije ekipe ponovno će u međusobni okršaj. U trećem pretkolu kvalifikacija za Ligu prvaka u utorak na Maksimiru gostuje moldavski predstavnik, koji je na otvaranju domaće sezone odigrao 'samo' 2:2 protiv Zimbrua iz Kišinjeva.

Gosti su bolje otvorili utakmicu te su na poluvremenu imali minimalnu prednost, dok su početkom nastavka poveli i 0:2. Šeriff je smanjio zaostatak u 73. minuti kada je pogodak postigao Srbin Marko Markovski, dok je deset minuta prije kraja konačni rezultat postavio 24-godišnji Bugarin Ismail Isa.

U redovima Moldavaca zaigrao je i hrvatski vratar Vjekoslav Tomić, ali je odlukom trenera ranije napustio travnjak, što je Vjačeslav Rusnac i pojasnio nakon utakmice: "Htjeli smo u igru uvesti Brazilca Cadua pa smo zbog ograničenja broja stranaca na terenu morali izvaditi Tomića i uvesti Stajilu. Bio sam zadovoljan kako je branio," poručio je preko službene stranice kluba iz Tiraspola.

Pojasnio je strateg Šerifa zašto od prve minute na terenu nije igrao udarni sastav: "U utorak igramo u Zagrebu i zato smo morali napraviti nekoliko izmjena u postavi. Ipak, igrači koji su ušli u nastavku dvoboja pokazali su se uspješnima i na kraju smo bili i jako blizu pobjedi."

"Utakmica je bila spektakularna, zanimljivija za navijače nego za trenere. Bila je uzbudljiva i puna ritma. Takve utakmice želimo češće igrati u prvenstvu," zaključio je za kraj Rusnac.

Dinamo svoju prvenstvenu utakmicu igra u nedjelju na Kantridi protiv Rijeke, dok je u utorak utakmica protiv moldavskog predstavnika na rasporedu od 20.45 sati.