Branimir Korać • utorak, 30.07.2013.

Dortmundska Borussia i Barcelona najveći su klubovi koji su bili u akciji u pripremnim utakmicama u utorak. Borussia je lako slavila kod Würzburgera dok je Barcelona remizirala u Gdansku uz debitantski nastup Neymara...

Dortmundska Borussia novu sezonu otvorila je osvajanjem prvog trofeja, a u subotu je očekuje prvi nastup u sezoni u Njemačkom kupu. Protivnik će biti Wilhelmshaven, a uoči tog susreta gostovala je kod Würzburger Kickersa i slavila 3:0.

Trećeligaš se solidno držao protiv prilično jake Borussijine postave i u prvom poluvremenu je primio samo jedan pogodak. On se dogodio u 29. minuti kada je Aubameyang bez većih problema pospremio loptu u mrežu ostavši potpuno nečuvan.

Na drugi pogodak se čekalo do 66. minute kada je Bandowski ubacio, Hofmann spustio loptu za Duckscha koji povisuje na 2:0. Isti igrač 12 minuta kasnije postavio je konačnih 3:0, ovaj put na dodavanje Großkreutza.

Würzburger Kickers - Borussia (Dortmund) 0:3

Borussia: Langerak, Durm (64. Großkreutz), Subotić (46. Hummels), Sokratis (75. Sarr), Schmelzer (46. Bandowski), Kirch, Kehl (46. Ducksch), Hofmann, Gündogan (46. Sahin), Aubameyang (64. Reus), Schieber (64. Lewandowski)

Barcelona je gostovala u Gdansku i nije imala onako lagan posao kao protiv Valerenge u Oslu. ali neporaženi, odigrali su 2:2, a u dva navrata tijekom susreta su imali vodstvo.

Utakmica će ostati zabilježena po prvom nastupu Neymara u dresu Barcelone. Neymar i Messi ipak nisu odigrali niti minutu zajedno, naime u trenutku kada je jedan izlazio iz igre, drugi je ulazio na teren.

U vrlo zanimljivom dvoboju Lechia se postavila vrlo dobro i već u 14. minuti stigla je do vodstva. Strijelac je bio Jaroslaw Bieniuk koji je bio najviši u skoku nakon kornera Pawela Dawidowicza.

Ipak, u 25. minuti Barcelona stiže do poravnanja. Dobar dio posla lijepim dodavanjem napravio je Montoya nakon čega je Sergi Roberto iz sredine kaznenog prostora rutinirano pogodio.

S tih 1:1 se otišlo na odmor, a odmah na početku drugog poluvremena Lechia je ponovno povela. Pogriješio je Montoya što je Piotra Grzelczaka izbacilo u odličnu situaciju i ovaj je zakucao loptu u mrežu Olazabala.

Pet minuta kasnije zicer za 3:1 promašio je Tuszynski, a onda je stigla kazna u 57. minuti kada je Sanchez pronašao Messija, a ovaj hladnokrvno pogodio za 2:2.

Do kraja susreta najviše uzbuđenja je donio ulazak Neymara, međutim mreže se nisu tresle.

Barcelonu sada očekuje u petak dvoboj protiv Santosa u kojem se očekuje i povratak onih s Kupa konfederacija u sastav, kao i debi Gerarda Martina na klupi.

Lechia - Barcelona 2:2

Lechia: Bak, Madera, Deleu, Bieniuk, Cris, Pietrowski, Dawidowicz, Frankowski, Wisniewski, Matsui, Kugiel.

Barcelona: Pinto (Oier Olazabal 46.), Montoya (Femeni 64.), Sergi Gomez (Planas 64.), Bartra (Bagnack 64.), Adriano (Patric 64.), Jonathan dos Santos (Samper 64.), Song (Ilie 64.), Sergi Roberto (Espinosa 64.), Sanchez (Neymar 78.), Messi (Dongou 76.), Tello (Joan Roman 21.)