Branimir Korać • četvrtak, 01.08.2013.

Nogometaši Lazija i Monaca upisali su pobjede na gostovanjima u prijateljskim susretima. Talijani su slavili u Francuskoj, a Francuzi u Italiji ostavivši tako poražene Nicu i Pescaru...

Lazio je gostovao na Azurnoj obali kod Nice i odnio minimalnu pobjedu 1:0. Pobjedu je osigurao Mirolsav Klose udarcem glavom u 20. minuti susreta.

Bila je to dosta otvorena utakmica s prilikama na obje strane, međutim postignut je samo jedan pogodak i to neobranjivim udarcem njemačkog reprezentativca.

Imali su i Francuzi svojih prilika, no Marchetti je bio vrlo koncentriran i obranio je nekoliko dobrih pokušaja. Ipak, više posla je imao Ospina koji se pokazao najjačom karikom domaće momčadi.

Nice - Lazio 0:1 (0:1)

Nice: Ospina, Palun (Pejčinović, 46), Digard (Lloris, 85), Kolodziejczak, Amavi, Mendy, Traoré (Albert, 64), Pied (Bosetti, 64), Eysseric (Brüls, 46), Bauthéac (Bruins, 64), Cvitanich (Constant, 76)

Lazio: Marchetti (Bizzarri, 58), Radu, Novaretti, Cana, Konko (Candevra, 62), Lulić (Rozzi, 84), Biglia (Ciani, 71), Mauri (Gonzalez, 71), Ledesma (Lima, 62), Ederson (Floccari, 46), Klose (Cavanda, 57)

Iako je Olympique odmaknuo s pripremama i već je u završnoj fazi, Parma se pokazala u dobrom svjetlu i upisala pobjedu 1:0. Elie Baup je bio nezadovoljan igrom svojih igrača u Wolfsburgu, a neće imati previše zadovoljstva ni što se tiče ovog susreta.

Alberto Donadoni je posve umrtvio igru Marseillea i odveo utakmicu u vode koje odgovaraju Parmi. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka i velikih prilika sve do završnice kada su obje momčadi mogle do vodstva. Ipak, poluvrijeme je obilježila ozljeda Galloppe koji je nakon pola sata morao napustiti igru.

Jedini pogodak stigao je u 75. minuti kada je pobjedu Parmi donio Raffaelle Palladino lijepo prebacivši istrčalog Stevea Mandandu na vratima Olympiquea.

Parma - Olympique Marseille 1:0 (0:0)

Parma: Mirante (58' Bajza); Mendes (58' Benalouane), Lucarelli (46' Felipe), Paletta; Biabiany (58' Rosi), Parolo (74' Morrone), Valdes (58' Marchionni), Galloppa (31' Chibsah), Gobbi (46' Mesbah); Amauri (74' Palladino), Cassano (58' Sansone).

OM: Mandanda; Nkoulou, Gignac, Payet (78' Sougou), Morel (58' Cheyrou), Amalfitano (62' Kadir), Romao, Diawara (73' Mendes), Fanni (73' Abdallah), Imbula, Valbuena.

Dok je na travnjaku bila nominalno prva postava Monaca, Pescara se dobro držala i bila posve ravnopravan protivnik. Čak je i Danijel Subašić imao posla koji je obavljao dobro, a najveću priliku Monaco je propustio u završnici poluvremena. Bio je to slobodan udarac za Jamesa Rodrigueza koji je odlično pucao, ali pogodio vratnicu.

U drugom dijelu Claudio Ranieri je potpuno promijenio postavu, a Monaco je zaigrao bolje. U 53. minuti je stigao do vodstva golom Tisseranda da bi u 84. minuti Ferreira-Carasco povisio na 2:0. Pescara je u završnici uspjela smanjiti na konačnih 2:1 preko Brugmana.

Danijel Subašić je dobro odradio svojih 45 minuta dok je kod Pescare u 62. minuti u igru ušao Dario Župarić prošlosezonski igrač Cibalije.

Pescara - Monaco 1:2 (0:0)

Pescara: Pelizzoli (62' Pigliacelli), Balzano (62' Zauri), Schiavi (62' Župarić), Capuano (72' Bocchetti), Rossi (72' Frascatore), Nielsen (81' Fornito), Viviani (70' Brugman), Bjarnason (62' Rizzo), Ragusa (76' Di Francesco), Politano (62' Piscitella), Sforzini (62' Maniero).

Monaco: Prvo poluvrijeme: Subašić, Raggi, Kurzawa, Carvalho, Abidal, Moutinho, Toulalan, Obbadi, Ocampos, Rodriguez, Falcao. Drugo poluvrijeme: Caillard, Poulsen, Ismit-Mirin, Fabinho, Pi Jessy, Tisserand, Ferreira-Carasco, Kagelmacher, Ndinga, Dingome, Riviere.