Maj Gašparac • četvrtak, 01.08.2013.

Tijekom subote odigrane su prve dvije utakmice trećeg kola španjolskog prvenstva. U ranijem dvoboju momčadi Celte i Granade podijelile su bodove, dok je u kasnije odigranom susretu Valladolid svladao Getafe i ostvario svoju prvu ovosezonsku pobjedu. U posljednjoj utakmici nogometaši Villarreala slavili su na gostovanju kod Osasune i probili se, barem privremeno, na prvo mjesto na ljestvici.

Susret Celte i Granade u trećem kolu španjolske Primere završen je neodlučenim rezultatom, s 1:1. S po bodom osvojenim u tom dvoboju Celta je napredovala na šesto, a Granada na deveto mjesto na tablici.

Prva u dvoboju je povela Celta, koju je u 29. minuti u vodstvo doveo Rafinha, a Granada je poravnala rezultat nakon nešto više od sat vremena igre. Strijelac za konačnih 2:2 bio je Piti.

U utakmici koja je odigrana nešto kasnije Valladolid je s 1:0 na svojem terenu svladao Getafe i izašao iz zone ispadanja te stigao na 11. mjesto na ljestvici.

Mreže na stadionu José Zorrilla u prvom poluvremenu nisu se tresle, a nakon dvije minute Valladolid je poveo zahvaljujući zgoditku Marca Valientea, što je u konačnici bio i jedini pogodak na susretu.

U posljednjoj utakmici koja je odigrana u subotu Villarreal je slavio na gostovanju kod Osasune, ostvario svoju treću pobjedu u prva tri kola Primere i barem privremeno zasjeo na vrh ljestvice.

Žuta podmornica pobijedila je u Pamploni s 3:0, a nakon prvog poluvremena imala je vodstvo od dva pogotka. U 22. minuti Villarreal je poveo zahvaljujući zgoditku Jérémyja Perbeta, a osam minuta kasnije Javier Aquino je poentirao za 2:0. Pogodak za konačnih 3:0 postigao je Ikechukwu Uche 15 minuta prije kraja susreta.