Toni Rončević • nedjelja, 01.09.2013.

U nedjelju poslijepodne i navečer odigrane su četiri susreta Primere. Barcelona je u uzbudljivoj utakmici pobijedila Valenciju na Mestalli s 2:3, a heroj pobjede zove se Lionel Messi koji je zabio hat-trick. Madridski Atletico zasluženo je slavio na Anoseti protiv Sociedada, a puno golova viđeno je u Sevilli gdje je Sevilla podijelila bodove s Malagom.

Katalonski div je na Mestalli pobijedio 2:3. Sjajno otvaranje Barceloni priuštio je Lionel Messi u 10. minuti prodorom kroz obranu Valencije i pospremanjem lopte pored vratara Alvesa. Potom slijedi zatišje od pola sata, a onda vatromet golova u završnici prvog poluvremena. Na scenu opet stupa argentinski čarobnjak i postiže dva pogotka, prvi u 39., drugi u 41. minuti i kompletira svoj hat-trick. No, Valencia se ne predaje i golovima Heldera Postige gotovo vraća rezultat u egal. Barcelona dominira terenom u drugom poluvremenu uz nekoliko poluprilika, no mreže se ne tresu i ostaje 2:3.

Zanimljiva utakmica odigrala se u San Sebastianu gdje su snage odmjerila dva sudionika grupne faze Lige prvaka, Real Sociedad i Atletico Madrid. Utakmica je završila 1:2, a u vodstvo je došao gost golom Davida Ville u 26. minuti nakon akcije s Diegom Costom u kojoj su sjajno prevarili suparničke stopere. Atletico se od početka nametnuo kao konkretniji i opasniji takmac, ali treba reći i da je Real Sociedad prijetio preko Griezmanna i Vele no njihovi udarci nisu bili precizni.

U drugi dio domaći su krenuli odlučnije i stvorili nekoliko poluprigoda pred vratima Atletica, no taman kad se činilo da bi mogli izjednačiti stiže hladan tuš. U 56. minuti lijepu i brzu akciju Madriđana pokreće Arda Turan koji dodaje do Ville, a Villa do Kokea koji sprema loptu u iza Brava i to je 0:2. Sociedad smanjuje u 68. minuti preko Xabija Prieta kojem je dodao Granero, a do kraja susreta rezultat se ne mijenja i igrači Diega Simeonea nakon ove pobjede na Anoeti imaju svih devet bodova iz tri kola.

U prvoj utakmici popodnevnog rasporeda sastali su se Espanyol i Real Betis, a tvrda utakmica s puno borbenosti i malo ljepote okončana je rezultatom 0:0 te je tako Betis došao do prvog boda u ovoj sezoni. Momčadi su bile ravnopravne jedna drugoj, no konkretnije prilike imao je Espanyol koji je najopasnije zaprijetio u 16. minuti udarcem Stuanija glavom te u 71. minuti kada gostujući golman Sara brani zicer Thievyiju i čuva svoju mrežu netaknutom.

Na Sanchez Pizjuanu dvoboj su odigrali Sevilla i Malaga, a krajnji skor bio je 2 2.Povela je Malaga pogotkom bivšeg Dinamova igrača Pedra Moralesa u 40. minuti no njihovo slavlje ne traje zadugo jer već tri minute kasnije poravnava Kevin Gameiro i s 1:1 odlazi se na odmor. U drugom poluvremenu Malaga je krenula konkretnije, a Sevilla izuzev udarcaRakitića nije imala većih šansi za gol.

Malaga je konkretizirala svoju nadmoć u 67. minuti golom Santa Cruza nakon dobrog dodavanja Dardera i povela s 1:2, ali ta prednost se nije dugo održala. U 71. minuti, nakon centaršuta Rakitića, opet se ukazao Gameiro i svojim drugim pogotkom vratio stvari na početak. Duda u nadoknadi dobija crveni karton za Malagu no rezultat ostaje neriješen.

Ivan Rakitić odigrao je vrlo dobru utakmicu za Sevillu i to u ulozi kapetana. Bio je aktivan u oba pravca, kako u obrani tako u napadi, izveo sve prekide za svoj tim i asistirao za drugi pogodak.

• Obrisan korisnik02.09.2013. u 09:10
    Kako nevjerojatno glup naslov, Pazite Messi spasio Barcelonu a vodili su 3:0!!!! E moj toni tko je tebe novinarstvu učio,trebalo je bit minimalno 5,6:2, ali je svejedno Messi spasio Barcelonu u zadnji čaš na kraju prvog poluvremena kda je zabio hat trick za 3:0! Koga ti provociraš s tim glupim... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.09.2013. u 09:00